Plavi balon u znak podrške osobama s autizmom

31.03. 2017.

Rezolucijom UN-a iz 2007. godine, 2. travnja je proglašen Svjetskim danom svjesnosti o autizmu. Tim povodom pruža se simbolična podrška i skreće pažnja javnosti te ukazuje na svjesnost o potrebama osoba s autizmom time što se prepoznatljivi objekti,  ulice i domovi u gradovima širom svijeta osvjetljavaju plavom svjetlošću, u zrak se puštaju plavi baloni, nosi se plava vrpca na reveru...

Dječji vrtić Viškovo obilježio ga je 31. ožujka prigodnim puštanjem plavog balona s crtežima djece u zrak. Želja nam je osvijestiti našu zajednicu kako djeca i osobe s autizmom postoje, one žive s nama i svakodnevno ih susrećemo. One trebaju našu pomoć, podršku i razumijevanje. Razumijevanje i empatija stječu se od najranijih dana stoga naš vrtić uključuje djecu s različitim teškoćama u naše redovite programe te se djeca imaju priliku međusobno družiti i učiti jedni od drugih.