Dječji tjedan

27.10. 2017.

Dječji tjedan donio je mnogobrojna zbivanja za naš vrtić. Zajedničkim snagama djece i odgajatelja, izrađen je plakat s otiscima dječjih dlanova (cvijet, drvo, sunce, srce prijateljstva) popraćen ispisanim dječjim porukama i željama namijenjenim odraslima. Poruke su djeca podijelila odraslima kroz organiziranu šetnju mjestom.

Osmišljena je izložba fotografija djece pod nazivom „Igre nekad i danas“. Na plakatu su prikazane fotografije djece iz našeg vrtića (kao predstavnika sadašnjeg vremena) te fotografije njihovih roditelja iz djetinjstva (ono što je bilo nekad). Cilj izložbe bio je osvijestiti  važnost prava djeteta na igru te podići opću svijest o važnosti i položaju djece u današnjem društvu.

Za svu djecu vrtića, organizirana je predstava „Dobro se dobrim vraća“ u organizaciji Produkcije Z. Predstava prenosi djeci vrijednost o važnosti činjenja dobrih djela, jer se svako dobro djelo dobrim djelom vraća.