Posjetili smo OPG Dušić!

27.10. 2017.

Dječji vrtić Viškovo uključio se, u rujnu 2017., u projekt Udruge „Lijepa naša“ pod nazivom „Mi jedemo odgovorno“. Cilj projekta je osvijestiti u djece važnost odgovorne prehrane te ih naučiti kako hrana nastaje, koliko hrane bacamo, gdje raste i sl. Paralelno s tim, dječji vrtić sklopio je ugovor s lokalnim proizvođačima za nabavu određenih vrsta hrane poput meda, džema, voća, maslinovog ulja.... Tendencija nam je svake godine povećavati udio namirnica od lokalnih proizvođača.

S djecom od ove pedagoške godine provodimo nekoliko projekata poput proučavanja lokalne i sezonske hrane, kompostiranja, upoznavanja tradicionalne kuhinje, izrade sezonskog kalendara i sl. Upravo iz navedenih razloga, organizirali smo posjet OPG-u Dušić u Istri gdje su djeca prisustvovala prvoj ovogodišnjoj berbi maslina te degustaciji domaćih proizvoda. Posjetu su prethodine aktivnosti upoznavanja s maslinovim uljem, a kroz ovakav posjet djeca su imala priliku upoznati kako nastaju namirnice koje koristimo, gdje rastu te kako od njih nastaje krajnji proizvod.