Petak je dan od maškara, mažoretkinja i zvončara

13.02. 2018.

Tri zadnja petka u vrtiću su vladale maškare. Uz puno zabave, smijeha, glazbe i plesa male maškarice Dječjeg vrtića Viškovo ugostile su maškarane mažoretkinje Udruge Halubajke Viškovo i halubajske zvončare.

Izuzetno nam je važno da djeca našeg vrtića njeguju tradiciju svojeg kraja, upoznaju se s tradicionalnim maskama i kroz svoje maškarane zabave te sudjelovanje na karnevalskim povorkama nastavljaju za naš kraj bitnu priču.

Posebice se to odnosi na halubajske zvončare, koji su 2010. godine proglašeni kulturnim nematerijalnim dobrom pod zaštitom UNESCO-a.Svojim impresivnim scenskim nastupom prvorazredna su atrakcija za djecu, ali i izazov za suočavanje sa strahovima od snažnog, jakog, zastrašujućeg i bučnog čime maškarano doba dobiva na posebnoj važnosti u djece.