Dječji vrtić Viškovo dobio certifikat za promicanje oralnog zdravlja

14.09. 2016.

U ponedjeljak 12. rujna Dječji vrtić Viškovo je na svečanosti organiziranoj u Dječjem vrtiću Drenova dobio certifikat kao ustanova koja promiče oralno zdravlje.

Dodjelom certifikata dječjim vrtićima koji su sudjelovali u preventivnom programu promicanja oralnog zdravlja "Unaprjeđenje oralnog zdravlja djece i mladih u Primorsko-goranskoj županiji" kojeg provodi Nastavni zavod za javno zdravstvo PGŽ u suradnji s Klinikom za dentalnu medicinu KBC Rijeka i Katedrom za dječju stomatologiju Medicinskog fakulteta u Rijeci obilježen je i Europski dan oralnog zdravlja.

Program u našem vrtiću obuhvaća niz aktivnosti od svakodnevnog četkanja zubi do stomatoloških pregleda prije upisa u predškolsku ustanovu, kao i pregleda za vrijeme boravka djece u ustanovi.

Europski dan oralnog zdravlja