Mala sirena u našem vrtiću

03.10. 2016.

U ponedjeljak 3. listopada 2016. u naš vrtić je stiglo Gradsko kazalište lutaka Rijeka s pričopredstavom Mala sirena.

Djeca su uživala u polusatnom pričanju priče uz žive ilustracije i pratnju glazbe. Mala sirena je jedna od najpoetičnijih, najljepših i svakako najpopularnijih Andersenovih bajki. U njoj se na originalan način isprepliću, djeci uvijek intrigantan, tajnoviti svijet morskih dubina sa svim svojim čarima, s temom neodoljive snage ljubavi koja pokreće sve.

Mala sirena je veliki sanjar, no istovremeno i znatiželjna, hrabra i plemenita djevojka.

Iako sjetnoga završetka, ova dirljiva priča govori o odrastanju koje nosi i svoje radosti i svoje tuge te podsjeća da su u životu ponekad potrebna odricanja da bi se pokrenulo nešto novo.

Mala sirena otkrila nam je da se radosti življenja nalaze i tamo gdje se trenutno možda čine nevidljivima.