Obilježavanje Dječjeg tjedna

12.10. 2016.

Dječji tjedan tradicionalno smo obilježili prvi tjedan u listopadu. Njegov je cilj usmjeriti pozornost odraslih na potrebe i prava djeteta, posebice položaj djeteta u zajednici u kojoj živi, raste i razvija se.

U DV Viškovo taj smo tjedan obilježili nizom aktivnosti vezanih uz ostvarenje dječjih prava.

Jedno od dječjih prava koje smo posebno istakli ove godine je pravo na kulturne aktivnosti. Djeca iz jasličnih skupina gledala su predstavu „Priča o vodi“ koju izvodi Kazalište Mala scena, dok su djeca vrtićnih skupina uživala u predstavi "Mala sirena" koju izvodi Gradsko kazalište lutaka.

Djeca iz skupine Ježići su i razgovarala o dječjim pravila te svoje misli i poruke o tome zapisala na papiriće koje su potom, zavezane za balone, dijelila po mjestu.