Sportska natjecanja djece predškolske dobi

17.02. 2017.

Pozivamo ravnatelje, stručne suradnike, odgojitelje i sve ostale kojima se tema čini korisnom, a posebice one koji su uključeni u selekciju, pripremu i natjecanja djece predškolske dobi da nam se u sklopu Tjedna psihologije pridruže na

Okruglom stolu: Sportska natjecanja djece predškolske dobi u utorak, 21.02.2017. godine od 17:00 do 18:30 u Domu hrvatskih branitelja na Viškovu, Vozišće 19D, Viškovo

Moderatori su: Sonja Pribela-Hodap i Anđelko Botica.

Na inicijativu HOO-a svake se godine organizira sportsko natjecanje pod nazivom „Olimpijski festival dječjih vrtića“. U sklopu Okruglog stola razgovarat će se o poželjnim i nepoželjnim učincima natjecanja djece vrtićke dobi: Kada sportsko natjecanje može pogodovati razvoju i zdravlju djeteta, a kada mu može štetiti?

O čemu treba voditi računa kod uključivanja djeteta u sport/sportsko natjecanje? Koja je uloga odraslih u pripremi djeteta? Koja je uloga primjernog izbora poticaja, adekvatnog postupka selekcije te same organizacije aktivnosti s djecom?

Kako možemo probleme i opasnosti sporta i natjecanja u predškolskoj dobi umanjiti, a prednosti istaknuti? Na Okruglom stolu sudjelovat će odgojitelji, roditelji, treneri, predstavnici organizatora, psiholozi...

S veseljem Vas očekujemo!