Razvoj kinantropoloških obilježja djece predškolske i rano školske dobi

07.03. 2017.

U suradnji s dr. sc. Biljanom Trajkovski docenticom Učiteljskog fakulteta u Rijeci provedeno je prvo mjerenje kinantropoloških obilježja djece predškolske dobi u DV Viškovo.

Mjerenje je provedeno u sklopu projekta kojeg je odobrilo Sveučilište u Rijeci. Cilj projekta je istražiti i utvrditi zakonitosti tjelesnog rasta i razvoja djeteta predškolske dobi i rane školske dobi te utjecaj vanjskih čimbenika na rast i razvoj djece.

Projekt će se provoditi kroz longitudinalno praćenje (7 godina) kinantropoloških obilježja (morfoloških, motoričko-funkcionalnih, razvojnih problema i problema u ponašanju) kod djece, kao i praćenjem njihovog slobodnog vremena.Istraživanjem su obuhvaćena djeca u dobi od 3,5 godina do 4,5 godina starosti.