Bolnica za medvjediće

U četvrtak, 17. rujna 2015., naš je vrtić sudjelovao u projektu "Bolnica za medvjediće".

Projekt provodi Gradsko društvo Crvenog križa u suradnji s članovima udruge studenata Medicinskog fakulteta EMSA.

Projekt  je namijenjen djeci predškolske dobi, a cilj mu  je smanjiti dječji strah od bijelih kuta što se najbolje postiže kroz igru pomoću modela bolnice. Djeca su u „Bolnici za medvjediće“ mogla liječiti svoje bolesne medvjediće koji su imali razne tegobe; od mučnine, glavobolje, slomljenih ruku i nogu, pa sve do bolova u srcu i nedostatka prijatelja.

Uspješno su bili izliječeni svi bolesni medvjedići, a djeca su dobila pohvale za hrabrost.

Bio je to kutak pun dječjeg smijeha i znatiželjnih ručica koje su se spremno upuštale i u najkomliciranije u kirurške zahvate uz nadzor studenata medicine iz Rijeke.