Kukci i pauci u Vrapčićima

15.05. 2018.

U sklopu ovogodišnjeg projekta „ Kukci“ odgojna skupina Vrapčići surađivala je sa sanitarnim inženjerom Darkom Budimirom iz Nastavnog zavoda za javno zdravstvo PGŽ-a, koji je upoznao djecu s raznim vrstama kukaca, osobito onima koji obitavaju u našem neposrednom okruženju. Djeca su sa zanimanjem pratila predavanja o komarcima, pčelama, osama, stršljenima i drugim kukcima koji su im nakon druženja postali još zanimljivijima. Za drugi susret djeca su odlučila kako žele još više upoznati paukove. Barba Darko, kako su ga djeca spontano prozvala, donio je i oklope najvećeg pauka tarantule, opisivao je načine na koji se hrane, gdje se najčešće nalaze, kada su najaktivniji za lov.... Djecu je oduševila veličina, oblik i boja pauka. Veliko hvala sanitarnom inženjeru Darku Budimiru. Veselimo se budućoj suradnji!