MATEJNA 2018.

14.09. 2018.

"Matejna 2018“ održava se od 15. do 23. rujna, Dječji vrtić Viškovo tradicionalno se uključuje u bogati program za mještane i goste Viškova. Izložbom dosad objavljenih Škabelina proslavit će se 20 godina izlaženja vrtićkog glasnika. Izložbu svi zainteresirani mogu pogledati u Narodnoj knjižnici i čitaonici Halubajska zora na Marinićima. U tjednu od 17. do 21. rujna u vrtiću ćemo se prisjetiti tradicionalnih igara i knjiga s kojima su rasli roditelji, djedovi, bake... Tako će svakodnevno biti organizirane razne aktivnosti poput zaboravljenih društvenih igara, sportskih aktivnosti, čitanja tradicionalnih djela, pjevanja nekada popularnih pjesmica, brojalica... Cilj nam je približiti djeci dio djetinjstva prijašnjih generacija kako bismo proširili njihove vidike te im omogućiti da sami interpretiraju različitosti u življenju djece nekad i danas.