Novi multifunkcionalni prostor za slobodan pokret, senzomotoričko poticanje razvoja te spontanu igru

16.11. 2018.

U Dječjem vrtiću Viškovo, povodom Međunarodnog dana dječjih prava, 20.11.2018. otvorit će se multifunkcionalni prostor za slobodan pokret, senzomotoričko poticanje razvoja te spontanu igru. Prostor je uređen kroz projekt Pokret, osjet, igra za koji su osigurana sredstva u iznosu od 45.132,62 kn, od čega je Zaklada Hrvatska za djecu dodijelila projektu: 22.333,87 kn, a ostala sredstva osigurana su iz vlastitih sredstava vrtića, odnosno Općine Viškovo. Dječji vrtić Viškovo jedini je vrtić na području općine koji provodi sustavnu integraciju djece s teškoćama i omogućuje djeci s teškoćama i njihovim roditeljima skrb o djetetu unutar mjesta stanovanja. Navedeno dodatno pojačava potrebu za kvalitetno osmišljenim prostorom i educiranim djelatnicima koji će djeci s i bez teškoća omogućiti najkvalitetnije uvjete za rast i razvoj. Ovim projektom, prostor bivše blagovaone i prostor hodnika ispred nje se adaptirao i opremio čime se dobio multifunkcionalni prostor za rad s djecom posebice namijenjen za senzorna poticanja razvoja. Senzorna igra i istraživanje važni su za djetetov razvoj, jer djeca se tako uče senzornoj integraciji što je posebice važno za djecu s teškoćama. Kako bi se omogućilo da odgojitelji DV Viškovo koji aktivno integriraju dijete s teškoćama u skupinu imaju potrebna znanja i vještine, u sklopu projekta predviđaju se i aktivnosti edukacije odgojitelja i stručnih suradnika u okviru specijaliziranog seminara. Ovim putem Vas sve pozivamo da nam se pridružite 20.11.2018. u 11,00 sati na maloj svečanosti otvorenja preuređenog prostora Dječjeg vrtića Viškovo.