Mjesec hrvatske knjige

07.12. 2018.

U razdoblju od 15. listopada do 15. studenog obilježava se Mjesec hrvatske knjige. Ove pedagoške godine u jasličnim smo skupinama posebnu pozornost posvetili obilježavanju Mjeseca hrvatske knjige, ali i važnosti knjige/ slikovnice u životu djeteta predškolske dobi. Naime, čitanjem potičemo razvoj govora, percepcije, pažnje, pamćenja, zaključivanja, prepoznavanje i razumijevanje svojih i tuđih osjećaja, razumijevanje socijalnih odnosa, pravila ponašanja, pravde i nepravde.. Upravo iz tog razloga, u jasličnim skupinama tijekom cijele pedagoške godine potičemo čitanje i pričanje priča. U tome su nam ovaj put pomogli i roditelji, koji su vrijedno dolazili u naše grupe i djeci čitali i pričali razne priče i slikovnice. U čitanje priča uključila se i naša bivša vrtićarka, a ugostili smo i glumca- lutaka iz Gradskom kazališta lutaka - Zlatka Vicića koji nam je čitao Ježevu kućicu. U svim jasličnim sobama posebna se pažnja prodaje uređenju i bogaćenju centara slikovnica, a novi centar slikovnica nastao je i na katu „Proljeće.“