Stomatološka ordinacija u Vjevericama

28.03. 2019.

Povodom Svjetskog dana oralnog zdravlja koji se obilježava svake godine 20.03.,skupina „Vjeverice“ pretvorila se u malu stomatološku ordinaciju. Djeca su uz pomoć velike makete zubiju i velike četkice vježbala pravilno četkati zube. U svom malom kazalištu uprizorili su igrokaz „Pasta i četkica“ te se prisjetili stihova o zubima. IDE ČETKA PREKO ZUBA EVO VEĆ JE PRAZNA TUBA. ZUBE TREBA PUNO PRATI DA BI BILI BIJELI, GLATKI! U posjet im je stigao i „Lav Zuboslav“ koji je pazio da djeca pravilno operu zube i da uredno pospreme svoj pribor. Djeca su izradila plakat na temu „ZDRAVI ZUBI“ gdje su izložila svoje likovne radove, izjave, fotografije... Razgovarali smo o hrani koja utječe na zdravlje zubi te zaključili da trebamo svakodnevno četkati zube kako bi bili zdravi.