ZASADILI SMO EKO VRT!

23.04. 2019.

ZASADILI SMO EKO VRT! Jedna od specifičnosti Dječjeg vrtića Viškovo je mali Eko vrt koji je izgrađen prošle pedagoške godine sredstvima od projekta „Mi jedemo odgovorno“ u organizaciji Udruge Lijepa naša. Ovog proljeća djeca su uz pomoć odgajateljica i kućnog majstora pripremila zemlju te potom zasadila razne kulture poput mrkve, salate, tikvica, jagoda i rotkve.. Aktivnostima sadnje biljaka nastojali smo kod djece razviti ljubav prema prirodi, ali i osjećaj odgovornosti i brige za bilje i očuvanje prirode. Također ove aktivnosti su i dio ovogodišnjeg projekta „Veliki lov na biljke“ koji ima za cilj upoznati djecu sa bioraznolikošću te utjecati na osvještavanje važnosti očuvanja lokalnih kultura. Djeca svakodnevno obilaze vrt i brinu o sadnicama, a kad dođe vrijeme, moći će i kušati vlastito uzgojeno voće i povrće!