ZELENA ČISTKA

23.04. 2019.

Naš vrtić i ove godine priključio se akciji Zelena čistka – Jedan dan za okoliš, najvećem ekološkom projektu u Hrvatskoj. Zelena čistka dio je globalnog pokreta Let’s do it! i godišnjih akcija World Cleanup (Očistimo svijet), koja okuplja aktivne građane i organizacije u najvećem volonterskom projektu. Nacionalna kampanja Zelena čistka – Jedan dan za okoliš usmjerena je na podizanje svijesti građana Hrvatske o važnosti osobne brige za okoliš, a koordinira ju Udruga Žmergo. Ove godine obilježili smo ju u petak, 12. travnja 2019., a provele su ju skupine Bubamare i Medvjedići. Djeca su, zajedno s odgajateljicama, detaljno očistila javnu površinu oko vrtića. Sav prikupljeni otpad razvrstan je i odložen u odgovarajuće vrtićke spremnike za otpad. U akciji je sudjelovalo oko 40 djece!