Dobiveni certifikati projekta „Veliki lov na biljke“

13.05. 2019.

U pedagoškoj godini 2018./2019. Dječji vrtić Viškovo uključio se u projekt „Veliki lov na biljke“ (The Great Plant Hunt), edukativni projekt Ekoškola i Toyote. Organizatori projekta su Zaklada za odgoj i obrazovanje za okoliš (Foundation for Environmental Education - FEE) i Toyota Motor Europe zajedno s The Royal Botanic Gardens, Kew te nacionalnim koordinatorima programa Ekoškole u zemljama sudionicama. Projekt je usredotočen na biološku raznolikost s posebnim naglaskom na biljke i njima pridružene vrste. Glavni cilj projekta je obrazovati djecu o biološkoj raznolikosti, njenoj važnosti, te ih poticati na pozitivno djelovanje. U projekt su bile uključene dvije skupine, Medvjedići i Bubamare. Realizacija projekta započela je anketiranjem djece o poznavanju biljnih i životinjskih vrsta, te izradom karte staništa našeg vrtića. Kroz projekt su provedene sljedeće aktivnosti: proučavanje slikovnica i enciklopedija, prikupljanje i sadnja različitih vrsta sjemenja, osmišljavanje i izrada botaničkog centra u sobi, izrada hranilica za ptice, upoznavanje raznih vrsta ptica, upoznavanje raznih vrsta biljaka, sadnja vrta i briga o autohtonim biljkama, česte šetnje, posjet farmi smilja, čitanje raznih slikovnica na istoimenu tematiku... Kraj projekta obilježen je ponovnim anketiranjem djece o poznavanju biljnih i životinjskih vrsta. Za svoj uspješan rad u projektu, vrtiću je dodijeljen i certifikat od strane Udruge Lijepa naša u sklopu svečanosti Ekoškola u Zagrebu.