U Dječjem vrtiću Viškovo posađena prva stabla u sklopu akcije “Zasadi drvo ne budi panj”

25.10. 2019.

Uz nazočnost zamjenice općinske načelnice Snježane Podobnik, zamjenika Denisa Mladenića, direktorice Turističke zajednice Marine Jurić i ravnateljice vrtića Ingrid Lončarić, prva stabla posadile su vrtićke skupine Vjeverice, Sovice, Pčelice, Bubamare, Vrapčići i Ježići. Općina Viškovo u suradnji s Dječjim vrtićem Viškovo, Komunalnim društvom Viškovo i Turističkom zajednicom Općine Viškovo s radošću se uključila u nacionalnu akciju „ Zasadi drvo ne budi panj“. U akciju se u suradnji s Općinom Viškovo uključila i Medicinska škola u Rijeci. Građanska inicijativa "Dani kolektivne sadnje drveća" pokrenuta je s idejom da svatko može zasaditi drvo i na taj način doprinijeti poboljšanju vlastite životne sredine, a ujedno i dati svoj doprinos borbi protiv klimatskih promjena - ističu pokretači inicijative pod nazivom "Zasadi drvo, ne budi panj", a kojom se planira kolektivna sadnja drveća od 25. do 27. listopada 2019.godine. Prva stabla posađena su danas u Dječjem vrtiću Viškovo i to sadnice oraha, hrasta i bora. Sadnicu bora Dječjem vrtiću poklonila je Turistička zajednica Općine Viškovo, a u sadnji su sudjelovale skupine Vjeverice i Sovice. Uoči sadnje, profesorica Medicinske škole Božica Vičević vrtićkim skupinama Pčelice, Bubamare, Vrapčići, Ježići održala je kratko predavanje o životinjama, a potom su učenice Medicinske škole s djecom održale tjelovježbu. Nakon toga su I te vrtićke skupine sudjelovale u sadnji oraha i hrasta.