Svjetski dan štednje

30.10. 2020.

Povodom Svjetskog dana štednje koji se inače obilježava svake godine 31. listopada, skupine Bubamare i Pčelice provele u razne zanimljive aktivnosti. Naime, tijekom cijelog tjedna u skupinama se razgovaralo o novcu, izrađivale su se novčanice od papira te se razgovaralo o njihovoj vrijednosti i važnosti štednje. Prema interesu djece kreiran je centar trgovine u kojem su djeca kupovala i prodavala razne namirnice. Osim toga, čitala se prigodna priča Lav Štedislav, a svaka skupina izradila je i svoju kasicu-prasicu u koju će kasnije skupljati novčiće. U svemu nam je pomogla mama od Eni iz Bubamara, Martina Kalčić (PBZ banka) koja nam je donijela pregršt promotivnih materijala, kasicu prasicu, didaktičke igre za djecu i maskotu lava. Na tome joj se od srca zahvaljujemo!