Art-kino u vrtiću

13.11. 2020.

Uključili smo se u program „Škola u kinu“!

U kontekstu novonastalih okolnosti vezanih uz COVID-19 te pratećih epidemioloških mjera i restrikcija koje su posjet kinu znatno otežali vrtićima i školama, Art-kino je odlučilo u dogovoru s pojedinim hrvatskim distributerima ponuditi dio programa Škola u kinu i u online varijanti, putem video platforme.

Tako djeca i mladi iz Primorsko-goranske županije mogu u prostorima svojih vrtića i škola uživati u novim i starim filmskim ostvarenjima iz cijeloga svijeta koji su namijenjeni upravo njihovom uzrastu.

U program „Škola u kinu“ uključile su se sve vrtićne skupine iz Dječjeg vrtića Viškovo kojima je „dan za kino“ prava atrakcija.

Uz pravu atmosferu kao u kinu (izrada ulaznica, predaja ulaznica na ulasku u „kino“, kokice, napitci, projekcija na platnu) veselo sudjeluju u gledanju razvojno primjerenih, kratkometražnih filmova koji imaju za cilj razvoj filmske pismenosti kod djece i mladih.