Medvjedići preporučuju slikovnicu: Mamin zmaj

13.11. 2020.

Medvjedići preporučuju slikovnicu: Mamin zmaj

Autor: Piret Jaaks ; ilustrirala Marju Tammik

"U mojoj mami živi zmaj." "Više ne smijem piti sok u blizini računala, zmaj to ne voli."

Problemska slikovnica, namijenjena mlađoj djeci, koja na živopisan i zabavan način prikazuje odnos majke i kćeri s gledišta malog djeteta. Prikazuje kako se odrasli nose s dobrim i lošim emocijama te kako emocije utječu na samog sebe, ali i na druge u okolini. Kroz ovu jednostavno pisanu priču prikazan je odnos majke i djeteta te kako dijete vidi i doživljava majčino ponašanje i različite promjene u majčinom raspoloženju. Priča je pisana jednostavnim, djeci bliskim rječnikom, a maštovite ilustracije pružaju osjećaj humora i šaljivosti.

Djeca skupine Medvjedići jako vole priču o maminu zmaju.

Evo kako su oni doživjeli ovu slikovnicu:

Jakov: Priča je odlična! Sviđa mi se kada se probudi zmaj u mami.

Lucija: Jako mi je lijep kraj priče kada je djevojčica narasla i kada je zmaj otišao na Mjesec. Zmaj moje mame je noćan i mali, ali kada je mama ljuta onda je zmaj velik i crven. A onda ga se ja malo plašim.

Dorijan: I moja mama ima zmaja. On je crni kada prospem maminu šminku. Ali kada se igram, mamin zmaj je šaren.

Roko S.Š.: Moja mama ima zmaja, ali ne znam koje boje. Zna biti velik.

Doris: Ali i tate imaju zmaja. Kada je ljut, tatin zmaj je crn.

Lana H.M.: I vi tete imate zmaja. Teta tvoj zmaj je crven kada se ljutiš i zelen kada si sretna!

Roko B.: I ja imam zmaja u sebi. Dugačak je, ali je dobro što brzo ode.

Lana H.M.: Meni se najviše sviđa kada je djevojčica nacrtala zmaja po zidu, a mamin zmaj se nije pojavio. Mama je samo zagrlila svoju djevojčicu!

U nastavku vam donosimo priču Mamin zmaj koju čita odgajateljica Danijela Varda Mečev.

Mamin zmaj