Obiteljski adventski kalendar DV Viškovo

27.11. 2020.

“Postoje samo dva načina da živite svoj život. Jedan je kao da ništa nije čudo. Drugi je kao da je sve čudo. "

Albert Einstein

U adventsko vrijeme, preopterećeni konzumerizmom, lako zaboravimo vrijednosti koje ono donosi - nadu, ljubav, radost i mir.

Na žalost, zbog trenutne epidemiološke situacije mnoge predblagdanske aktivnosti koje smo za djecu i roditelje organizirali u vrtiću ove godine se neće održati.

Ipak, želja nam je da i nadalje zajedno stvaramo čaroliju zajedništva, ljubavi, radosti, mira i nade.

Pozivamo vas da zajedno, u ovo doba godine svjesno odlučimo biti više s djetetom i pokušamo njegovim očima promatrati svijet, a posebice ovo predblagdansko razdoblje.

Kako bismo vas podržali u ideji da svaki dan, dio dana svjesno ponudite svoje vrijeme i pažnju djeci u predbožićno vrijeme, odlučili smo vam u periodu od 1. prosinca do Božića ponuditi preporuke za neke djeci usmjerene aktivnosti ili aktivnosti koje možete raditi s djecom, a koje možete lako ugraditi u svoj dan.

Također, pokušat ćemo vam kroz objave nadoknaditi i dio kreativnih druženja koja su već tradicionalna u vrtiću, a koja ove godine nećemo moći održati.

Pomislite na naše objave kao na vaš obiteljski adventski kalendar - i uživajte u zajedničkim trenucima!

Za danas, kao pripremu za advent donosimo vam Ekološki adventski vijenac.