Mjesec hrvatske knjige - "mala knjižnica"

Vođeni pojačanim interesom djece za čitanje i pričanje priča, na katu Zima smo osmislili i zajedno s djecom izradili „Malu knjižnicu“. „Mala knjižnica“ je mirni i ugodni kutić, s policom na kojoj se nalazi mnoštvo knjiga, udobnim sjedalima, jastučićima, stolom i stolicama.

Djeca u knjižnici mogu; čitati i pričati priče, maštati, odmarati, slušati priče koje im pričaju roditelji ili tete pričalice.

S obzirom da su djeca pokazala velik interes za boravak u „Maloj knjižnici“, u čitanje i pričanje priča uključili su se i roditelji kao i teta pričalica što je izazvalo veliku radost kod djece.

Potaknuti pozitivnom reakcijom djece i roditelja, ponudili smo djeci i roditeljima trajnu mogućnost da svaki petak posuđuju knjige iz „Male knjižnice“ kako bi zajednički uživali u čitanju priča.

Djeca su sama osmislila i „kartice“ za posuđivanje knjiga za svako dijete te organizirala izbor „knjižničara“ koji su zaduženi za posuđivanje knjiga. „Knjižničari“ se izmjenjuju na temelju zajednički dogovorenih pravila što je potiče svijest o važnosti poštovanja, tolerancije i brige za druge kod djece.