Mjesec hrvatske knjige - "izrada slikovnice"

Povodom Mjeseca hrvatske knjige, koji se tradicionalno obilježava od 15. listopada do 15. studenog, djeca su, zajedno sa svojim odgajateljima, izrađivala različite slikovnice.

Djeca jasličnih skupina sudjelovala su u izradi taktilnih slikovnica, dok su djeca vrtićkih skupina sam osmišljavala priče i radnju te svoje riječi pretočila u knjigu koju su potom obojala i ukrasila.

U nekim grupama je na inicijativu  same djece nastalo mnoštvo raznovrsnih slikovnica koje su djeca u potpunosti sama izradila.

Slikovnice su razne tematike, od poznatih priča i bajki, preko priča koje su djeca osmislila do potpuno novih priča i knjiga koje daju prikaz istraživanja djece o nekoj pojavi u prirodi ili različitim životinjama.

Kako bismo pokazali djeci da se njihov trud izuzetno cijeni, organizirali smo izložbu izrađenih slikovnica na katu Jesen, a nakon toga djeci je ponuđena mogućnost da slikovnice čitaju i kod kuće te uživaju u njima zajedno s roditeljima.