Čista voda u četvrtak!

15.04. 2021.

Na ovaj dan slavimo čistu vodu.

Mi koji živimo u Hrvatskoj imamo sreće što uglavnom svi imamo zdravstveno ispravnu, dostupnu vodu za piće i to je razlog za slavlje!

Voda je neophodna za očuvanje zdravlja.

Redovito pranje ruku čistom vodom štiti nas od zaraznih bolesti, a pranje voća i povrća čuva nas od kemikalija kojima su tretirani.

Ne smijemo zaboraviti da je voda najzdravije piće i da čini više od 70% našeg tijela.

Djeca bi dnevno trebala popiti pet čaša vode! I još jednu ako su tjelesno aktivna! I još jednu ako je vani jako vruće!

Skupina Vjeverice provela je, pored mnoštva drugih aktivnosti vezanih uz vodu, i aktivnost „Veselo pranje ruku“. Aktivnost se sastoji u tome da priliko pranja ruku dijete pjeva pjesmicu o važnosti vode za pranje ruku. Pjesmica traje oko 30 sekundi, što je preporučeno vrijeme za temeljito pranje ruku.

Jaslička skupina Žabice provela je aktivnost imitativne igre kupanja lutkica. Djeci je ponuđena posuda sa vodom, dječjim sapunom, vata i lutke. Djeca su sa oduševljenjem krenula kupati lutke te su tom prilikom razgovarali s odgajateljicama razgovarali što i na koji način radimo da bi bili čisti...