Pospani petak!

15.04. 2021.

Petak je zadnji dan u tjednu kada smo već pomalo umorni i potreban nam je odmor. Osim fizičke aktivnosti, prehrane i čiste vode, odmor i san su izuzetno važni za zdrav način života. Djeci predškolske dobi svakodnevno je potrebno oko 12 sati sna. Jaslička skupina Pačići provela je aktivnost dramske improvizacije uspavanke Blistaj, blistaj, zvijezdo mala. Djeca su s odgajateljicom izradila zvjezdice na štapu te svojim plišancima otpjevala uspavanku kako bi „lakše zaspali“. Potom su i sami utonuli u san za vrijeme popodnevnog odmora. Skupina Vrapčići provela je aktivnost pod nazivom „Morska zvijezda“. Aktivnost se sastoji od gimnastičke vježbe u kojoj djeca imitiraju morsku zvijezdu te u skladu s tim, istežu i pokreću svoje udove/krakove. Vježba je djeci bila izuzetno zanimljiva.