Prezentacija rada na Rastimo zajedno konferenciji

18.10. 2021.

U Rovinju je 8. i 9. listopada održana 10. godišnja konferencija voditeljica i voditelja programa podrške roditeljstvu "Rastimo zajedno" - Stručna podrška roditeljima i različiti konteksti roditeljstva. Tom prilikom psihologinja DV Viškovo Sonja Pribela-Hodap, zajedno s kolegicama psihologinjama Goranom Mišćenić iz DV Opatija, Ivanom Sošić Antunović iz DV Sušak, Minjom Jeić iz DV Vrbik iz Zagreba, Renatom Belas Milanković iz DV Tatjane Marinić te Nedom Vac Burić iz DV Jarun iz Zagreba na edukativnoj radionici prezentirala je RZ mini online predavanja koja su se od listopada 2020. do svibnja 2021. provodila za roditelje. Na radionici je provedena edukacija za nove voditelje online predavanja „Rastimo zajedno mini“ čiji je cilj, unatoč pandemiji, koristeći dostupne tehnološke mogućnosti rada u online okruženju, roditeljima omogućiti učenje, druženje, podršku i razmjenu ideja o važnim roditeljskim pitanjima uz stručno vodstvo.

Teme predavanja koje je tijekom prošle pedagoške godine čulo oko 1800 roditelja te stručnih djelatnika diljem Hrvatske ali i izvan njezinih granica bile su: "Trebaju li djeca granice?", "Samo se igra!? - Važnost igre za cjeloviti dječji razvoj", "Mediji i djeca", "Emocionalne kompetencije djece", "Izljevi bijesa kod djece" te "Kako pomoći djetetu da postane odgovorno i samostalno".