Posjet astronomskom centru

25.01. 2016.

03. 12. 2015. skupine Vrapčići i Zečići posjetile su, zajedno roditeljima "Astronomski centar Rijeka".

Tijekom posjeta Astronomskom centru djeca i roditelji prisustvovali su  zanimljivom predavanju pod nazivom "Sunčev sustav" koje je održano u planetariju.

Nakon predavanja roditelji i djeca sudjelovali su u interaktivnim radionicama namijenjenim djeci čiji je cilj proširivanje dječjih spoznaja o Sunčevom sustavu i svemiru općenito.

Osim predavanja i radionice, djecu je na kraju posjeta dočekalo uzbudljivo iznenađenje – gledanje kroz teleskop!

Ova aktivnost posebno je izazvala radost i oduševljenje kod djece koja su  gledajući nebo postavljala nebrojena pitanja te zajedno s roditeljima i odgajateljima dolazila do mogućih rješenja.

Važno je napomenutii kako je posjet Astronomskom centru samo dio projekta o Svemiru koji traje već neko vrijeme u skupini Vrapčići te je i sam posjet organiziran na osnovu velikog interesa djece.