Dani vrtića

11.04. 2022.

DANI VRTIĆA 2022.

Ove pedagoške godine obilježili smo Dane vrtića raznim prigodnim aktivnostima, a u okviru važećih epidemioloških mjera. Djeca iz vrtićkih skupina naslikala su radove na temu „Volim vrtić“ te je istoimena izložba dječjih radova postavljena na vanjsku ogradu vrtića. Izložba je bila postavljena tijekom cijelog tjedna, a zainteresirana djeca s roditeljima veselo su tražila svoje radove i ponosno ih pokazivala.
U ponedjeljak, 04. 04. u područnom objektu Marčelji organizirane su „Igre po starinski“. Djeca su se okupila na dvorištu te okušala u raznim tradicionalnim igrama: boćanje, igre bulinom, gađanje limenki, potezanje konopa i skakanje u jutenim vrećama. Bilo je puno zabave i dječjeg smijeha. U sličnim igrama okušala su se i djeca iz vrtića Viškovo i to u utorak 05.04., kada je održan Sportski dan  u vrtiću. Djeca su se međusobno natjecala u sljedećim disciplinama: potezanje konopa, trčanje, mali nogomet i skakanje u vrećama. Djeci je posebno bilo zanimljivo potezanje konopa kao i skakanje u vrećama. U srijedu, 06. 04. ,skupine Pužići i Bubamare, u suradnji s Planinarskim društvom Viškovo, obišli su šetnice našeg kraja te otkrili nove livade za igru na otvorenom.