DAN PLANETA ZEMLJE

03.05. 2022.

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja u više od 150 zemalja diljem svijeta.

Cilj obilježavanja ovog dana je poticanje kolektivne svijesti o problemu onečišćenja okoliša te uspostavljanje kontakta s prirodom.

Tijekom cijele pedagoške godine, u našem se vrtiću provode aktivnosti i sadržaji vezani uz ekologiju, vodeći pritom računa o stvaranju svijesti o potrebi za očuvanjem prirode kod djece od najmlađe dobi.

Dan planeta Zemlje obilježila je skupina Zečići kroz razne aktivnosti.

Djeca su, u suradnji s odgajateljima, izradila plakat na temu važnosti razvrstavanja otpada, bavila su se recikliranjem starog papira te izradom ekoloških kuglica od papira i poljskog cvijeća.

U skupini se razgovaralo i o raznim vrstama spremnika za otpad te pravilnom odlaganju istog u spremnike.

Djeca su i sama odnijela otpad iz vrtića u odgovarajuće spremnike te se upoznala s njihovom namjenom.