Od 1. veljače počinje vježbaonica "Mame i bebe"

Novi program trebao bi pogoditi potrebe roditelja djece do četiri godine, uvažavajući činjenicu da majke trebaju vrijeme za vježbanje, ali i vrijeme koje će provoditi s djetetom.

Dječji vrtić Viškova od 1. veljače kreće s programom kraćeg trajanja »Mame i bebe«, sportskom vježbaonicom namijenjenoj mamama i djeci od jedne do četiri godine života. Program se provodi u suradnji s Društvom sportske rekreacije »Carolina 3, 2, 1« iz Rijeke. Prijave su otvorene radnim danom do 29. siječnja u Upravi Dječjeg vrtića Viškova od 8 do 14 sati, a srijedom od 8 do 17 sati. Zahtjev za upis u program moguće je preuzeti sa službene internetske stranice viškovskog vrtića www.vrtic-viskovo.hr. Cijena programa, koji će se odvijati dvaput tjedno u trajanju po 45 minuta, iznosi 150 kuna.

Uvažavamo činjenicu da mame trebaju vrijeme za Vježbanje, ali i vrijeme koje će provoditi sa svojim djetetom. Vježbe će se provoditi pod nazdorom kineziologa. Paralelno će vježbati mame i djeca, a osmišljene su i zajedničke vježbe. Smatramo da je riječ o dobrom načinu obiteljskog provođenja slobodneg vremena - objašnjava ravnateljica Dječjeg vrtića Viškovo lngrid Lončarić.

Nakon nekoliko godina pauze u vrtiću se ponovo provodi program »Rastimo zajedno - prve tri su najvažnije«. Riječ je o UNICEF- ovom programu, pokrenutom 2008. godine, usmjerenom na pružanje podrške roditeljima.

Viškovski vrtić već je prerastao u pravi mali regionalni centar za ovaj program, gdje djelatnici drugih vrtića dolaze na dodatne edukacije. Ove pedagoške godine proveden je jedan ciklus radionica s roditeljima. U vrtiću su, napominje psihologinja Sonja Pribela-Hodap, zadovoljni odazivom, jer sudjelovalo je 19 roditelja Vrtić ima tri djelatnika educirana za provedbu programa »Rastimo zajedno«.

Provođenje programa »Rastimo zajedno« dio je aktivnosti kojima želimo u vrtiću stvoriti lokalno mjesto podrške za roditelje predškolaca, iz Viškova. U idućem razdoblju u vrtiću planiramo održati dva javna predavanja za roditelje, otvorena široj javnosti, kako roditeljima, tako i stručnjacima, objašnjava Sonja Pribela-Hodap.

Novi list

• Vezani dokumenti