Olimpijski festival 2022.

09.06. 2022.

Olimpijski festival dječjih vrtića manifestacija je njegovanja vrijednosti olimpizma kod najmlađih članova hrvatskoga društva. Učeći ih prijateljstvu, razumijevanju različitosti, natjecanju u fair play ozračju, ovaj tradicionalni Festival olimpizma provodi se u suradnji sa sportskim zajednicama. Inicijator i osnivač Festivala je Hrvatski olimpijski odbor svakom djetetu dodjeljuje prigodne diplome, majicu i kapu s obilježjima Festivala i Hrvatskog Olimpijskog odbora.

Ove pedagoške godine Olimpijski festival nije se održao tradicionalno, već je svaki vrtić, na određeni dan, obilježio ovaj događaj unutar svoje ustanove. Dječji vrtić Viškovo održao je Olimpijski festival 01. lipnja s početkom u 09,00 sati. Sudjelovala su djeca u godini pred polazak u školu, a natjecala su se u sljedećim disciplinama: mali nogomet (dječaci), potezanje konopa (djevojčice), trčanje na 50 m, štafeta 4x25 metara, bacanje loptice u dalj i skok u dalj. Naši olimpijci bili su puni doživljaja, a iz publike su ih bodrili njihovi prijatelji i odgajatelji iz ostalih skupina!