Obilježavanje Svjetskog dana voda

25.04. 2016.

Djeca iz skupine Vrapčići su, 22. ožujka 2016. u pratnji svojih ogajatelja, posjetila riječko izvorište Zvir. Djeca iz skupine Vrapčići se već duže vrijeme bave projektom voda te njezinom važnošću za okoliš i čovjeka.

Veći dio djece trenutno je vrlo zainteresiran za kruženje vodu prirodi te se, na inicijativu djece, mnogo razgovara o tome „gdje voda nastaje“, „kamo ide“, „gdje nestaje“ i sl. Kao poticaj dječjoj znatiželji i istraživačkom duhu smatrali smo izvrsnim omogućiti im razgled jednog velikog riječkog izvora gdje na jednom mjesto imaju priliku vidjeti sam izvor vode ( „nastajanje “), smjerove u kojima voda odlazi (vodoopskrba  kućanstava) kao i, na koncu,  ulijevanje u more.

Djeca su postavljala mnogobrojna pitanja te znatiželjno proučavala sve oko sebe. Osim što se se poznala sa jednim dijelom procesa kruženja vode u prirodi, djeca su se upoznala i sa važnošću pitke vode za život čovjeka te potrebom  njezinog očuvanja i štedljivog korištenja.