Mjesec knjige u Ježićima

02.12. 2022.

Iza nas je Mjesec knjige kojeg su “Ježići” obilježili raznim aktivnostima, a sve kako bi poticali kulturu čitanja i osvijestili važnost istog. Krajem rujna u našu se sobu ušuljala jesen, a s njom i - pogađate – Ježeva kućica koju smo zajedno čitali, razgovarali o njoj, crtali likove i događaje, a onda… Onda su predškolarci osmislili svoju slikovnicu koju su nazvali “Što me čini sretnim?”. Tekst i ilustracije u potpunosti su osmislili sami, te samostalno napisali tekst na stranice. Istina, trebalo je truda, ali bila je to zanimljiva grafomotorička vježba! Nadalje, što bi Mjesec knjige bio mjesec knjige kada ne bismo otišli u knjižnicu? Posjetili smo knjižnicu Halubajska zora u Viškovu, naučili što se u knjižnici radi, otkrili neke slikovnice i priče koje do sada nismo vidjeli. Najviše nam se svidjela slika diva koju nam je knjižničarka pokazala, a naše su odgajateljice posudile tu knjigu i svaki dan ju čitamo. Nadalje, tijekom Mjeseca knjige posjetile su nas Ritina, Klarina i Sarina majka iz naše skupine koje su nam čitale priče, a majka Martina Stilin s djecom je provela aktivnost pikulanja. Bilo je to pravo iznenađenje! Ne smijemo zaboraviti i našu gusjenicu “Slovaricu” koja će uskoro biti gotova, međutim, nju vam nećemo danas pokazati. Pokušajte ju malo vizualizirati. Pored toga, napomenut ćemo još da svakodnevno zajedno čitamo barem dvije priče/slikovnice, razgovaramo, ali i zajedno osmišljavamo vlastite priče, a i Vas ovim putem potičemo na isto!