Programi povodom proslave 20 godina vrtića - 12.04.2016.

11.05. 2016.

Dječji vrtić Viškovo se od 2015. godine po prvi put uključio u program Međunarodne Eko-škole čiji cilj je ugradnja odgoja i obrazovanja za okoliš u sve segmente odgojno obrazovnog sustava. U svakodnevnom radu s djecom, kao i kroz svakodnevni život djece i djelatnika, primjenjuju se temeljna načela odgoja i obrazovanja za održivi razvoj u cilju poticanja razvoja svijesti o održivom razvoju i brizi za okoliš.

Drugi dan proslave 20.-te obljetnice vrtića (12.04.2016.) obilježili smo upravo otvorenim danom eko-vrtića za svu djecu, roditelje i ostale zainteresirane posjetitelje.

U jutarnjim satima za javnost je otvorena  „Izložba poticaja od pedagoški neoblikovanog i recikliranog materijala“ kako bi se pokazalo što se sve može izraditi od otpadnog materijala u svrhu učenja djeteta (različite didaktičke igračke), a ujedno doprinosi i smanjenju otpada u našem okolišu.

Za svu djecu i roditelje na hodnicima vrtića ponuđeno je i mnoštvo edukativnih eko-poticaja i igara na temu otpada, zdrave, prehrane, vode i zaštite oralnog zdravlja.

Osim navedenog, za svaku od tema ponuđeni su i eko kvizovi kako bi djeca, zajedno s roditeljima, na zabavan način mogla iskušati svoje znanje u eko-temama.