Dječji vrtić Viškovo ponosni vlasnik zelene zastave

20.06. 2016.

Svečano i veselo je 17. lipnja 2016. godine u Dječjem vrtiću Viškovo podignuta Zelena zastava, simbol statusa Međunarodne eko škole, odnosno Eko vrtića. Ova zelena zastava potvrda je za naš vrtić koji kroz različite aktivnosti djecu potiče na brigu o okolišu od malih nogu.

Našim uzvanicima, roditeljima i djeci, nakon himne, pozdravnim se riječima obratila ravnateljica vrtića Ingrid Lončarić, a potom i načelnica Sanja Udović:

"Zelena zastava prekrasan je simbol, velika čast i priznanje čitavom kolektivu; odgajateljima, roditeljima i djeci- našim osvještenim malim mještanima, ali i motivacija i poticaj da se i nadalje nastavi s ekološkim odgojem naših najmlađih".

Svojom pjesmom i plesom te ekološkim porukama svečanost su uljepšala djeca predškolskih skupina. Na kraju programa, veselo uz Eko himnu vrtića, Borna Muhvić, Lucia Karić i odgojiteljica Martina Antoaneta Maras podignuli su Zelenu zastavu.