• Dječji vrtić Viškovo

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

16.10. 2020.
Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježavaju se svake godine tijekom mjeseca listopada. Različitim aktivnostima zahvaljujemo na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine bili podareni. Zbog trenutne epidemiološke situacije Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje proslavili smo u skupinama, a kako je to bilo neka vam približe fotografije naših aktivnosti.

Svjetski dan pješačenja

16.10. 2020.
Vjeverice, Sovice i Zečići obilježili su Svjetski dan pješačenja šetnjom do Kapitovca. Hodanje predstavlja najprirodniji oblik kretanja, no njegove dobrobiti često znamo podcijeniti. Iako je najjednostavniji oblik fizičke aktivnosti, ima niz pozitivnih djelovanja na cjelokupno zdravlje organizma. U cilju očuvanja i unaprjeđenja zdravlja, svatko bi trebao razviti svijest da je naše tijelo predodređeno za hodanje, odnosno kretanje. Zato i vas pozivamo da prošećete do Kapitovca!

Priroda - izvor učenja

16.10. 2020.
Osim što utječe na pravilan tjelesni razvoj djeteta, boravak u prirodi utječe i na socijalni, emocionalni i spoznajni razvoj. Priroda može biti dobar izvor učenja ako ju znamo iskoristiti na pravi način i ako dijete dovoljno motiviramo za boravak u njoj.

Prva šetnja

09.10. 2020.
Danas su se Žabice prvi put uputile u šetnju izvan vrtića. Svim osjetilima otkrili su jesenje boje, mirise i okuse, a najviše im se svidio osjećaj slobode u otkrivanju svijeta!

Kako razvijati predmatematičke vještine u ranoj i predškolskoj dobi

09.10. 2020.
Djeca se vrlo rado bave matematikom, a svijest o brojevima odnosno količini predmeta počinju razvijati već u vrlo ranoj dobi. Ona imaju urođeni osjećaj za brojeve koji im omogućava učenje aritmetike u ranom djetinjstvu, vrlo rano počinju prebrojavati, razvrstavati, uočavati odnose u prostor te stjecati smisao za količinu. Taj njihov interes treba potaknuti, usmjerenim poticajima izvana, kako bi omogućili njihov napredak u razvijanju matematičkih vještina kroz igru, istraživanje i brojne svakodnevne aktivnosti.

Odrasli, imajte u vidu i naše prijedloge!

02.10. 2020.
Dječji tjedan je tradicionalna manifestacija posvećena djeci koja se pod motom “Ljubav djeci prije svega” održava u prvom tjednu mjeseca listopada posebno osmišljenim sadržajima, s ciljem promicanja dječjih prava, njihovog položaja u društvu u obitelji i lokalnoj zajednici. Uz obilježavanje Međunarodnog dana djeteta i dječjeg tjedna, Dječji vrtić Viškovo priprema niz prigodno odabranih aktivnosti u kojima sudjeluju djeca vrtića. Ove godine će se zbog epidemije programi i susreti morati odvijati u skladu s epidemiološkim mjerama te će izostati neke uobičajene aktivnosti u našem mjestu.

Dobro došli!

04.09. 2020.
Unatoč godini koja nam je priredila mnoštvo iznenađenja i donijela neka nova pravila i ograničenja, ovaj tjedan započelo je za mnoge naše malene i njihove roditelje još jedno prekrasno i uzbudljivo životno poglavlje. Neka nam svima bude zdrava, vesela, opuštena i zaigrana nova pedagoška godina!

Djeca i priroda Viškova

04.09. 2020.
U časopisu Dijete, vrtić, obitelj koji objavljuje članke koji demonstriraju primjenu suvremenih znanstvenih spoznaja o predškolskom odgoju izašao je članak naših odgojiteljica Snježane Kozić i Jasmine Puž u kojem aktualiziraju dobrobit boravka djece u prirodi. U članku opisuju iskustva djece i odgojitelja tijekom provedbe projekta Dijete i priroda u sklopu kojeg su otkrivali livade, šume i šetnice Viškova. Kolegicama čestitamo, a vama donosimo članak u pdf obliku.

Dobro došli na stranice Dječjeg vrtića Viškovo!

Dječji vrtić Viškovo djeluje od 1. listopada 1996. godine, a osnivač mu je Općina Viškovo. Vrtić je od osnutka pa sve do 2013. godine rad provodio u tri odgojno-obrazovne skupine i bio je smješten u zgradi Osnovne škole sv. Matej.

Cilj odgojno-obrazovnog rada u Dječjem vrtiću Viškovo je stvaranje optimalnih uvjeta za cjelovit razvoj djeteta, odnosno stvaranje uvjeta koji omogućuju zadovoljavanje potreba, interesa i mogućnosti svakog djeteta pri čemu se posebna pažnja pridaje uvažavanju različitosti i njegovanju kulture i tradicije kraja. Posebno se cijeni i njeguje kvalitetna suradnja s roditeljima i širom društvenom zajednicom.

Dječji vrtić Viškovo može se pohvaliti bogatom kolekcijom izdanih djela poput slikovnica i legendi pod sljedećim nazivima: „Legenda o Ćoški i Maroški“, „Veli i mići repići“, „Promet“, „Ja znam i pazim“, „Zrno vjere“ i dr. čija se posebna vrijednost ogleda u poštivanju dječje inicijative i autorstva pri procesu nastanka i izrade slikovnica. Osim navedenih izdanih djela i nagrada, dječji vrtić dugi niz godina izdaje vrtićki list "Škabelin".