• Dječji vrtić Viškovo

Poziv na predavanje o jezično-govornom razvoju djece

24.11. 2022.
Pozivamo Vas na online predavanje o jezično-govornom razvoju djece koje će se za roditelje i djelatnike Dječjeg vrtića Viškovo održati u ponedjeljak, 28.11.2022. godine u 17,00 sati putem Zoom platforme. Predavanje će održati Martina Gregorina Tomac, mag. logopedije.

Lista dobrih knjiga za djecu, mlade i roditelje

21.11. 2022.
Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež Hrvatskoga knjižničarskog društva svake godine objavljuje listu dobrih knjiga za djecu, mlade i roditelje, tj. popis kvalitetnih i zanimljivih knjiga za djecu od najranije dobi do knjiga namijenjenih djeci i mladima, stripova za djecu i mlade te popularno-znanstvene literature za djecu, mlade, roditelje, odgajatelje i učitelje.

Priča o VELIKOM i malom

21.11. 2022.
Velika KUTIJA. Mala kutija. Veliki SLON. Mala bubamara. I najveće pitanje – mogu li veliki i mali biti prijatelji? Na to pitanje odgovor je dala predstava Male scene za naše jasličarce.

Održano interaktivno online predavanje Kako mala djeca uče

11.11. 2022.
Pod nazivom „Kako mala djeca uče“ održano je prvo predavanje u novom ciklusu Rastimo zajedno mini online predavanja. Na interaktivnom online predavanju koje su održale psihologinje Gorana Mišćenić (DV opatija) i Sonja Pribela –Hodap (DV Viškovo) 40-tak sudionika je kroz interaktivne aktivnosti, filmove i predavanje učilo o učenju male djece. Rastimo zajedno mini je inačica poznatog programa za poticanje pozitivnog roditeljstva "Rastimo zajedno", koji se niz godina provodi i u našem vrtiću, a pruža mogućnost učenja, povezivanja i osnaživanja roditelja, uz stručne voditelje.

Medvjedići i Bubamare u posjeti Gorskom kotaru

11.11. 2022.
2. studenog 2022. godine Medvjedići i Bubamare su se autobusom zaputile u posjetu Popovićevom mlinu u Delnicama gdje su imali priliku sudjelovati na radionici „Od zrna do pogače“ te vidjeti kako su se žitarice mljele nekada i danas. Posebno im je bio zanimljiv mlin koji je i danas u funkciji pa su imali priliku i sami ubaciti koje zrno kako bi dobili brašno. Uz domaćina su imali priliku i mijesiti tijesto te isprobati domaće pekarske proizvode. Po povratku posjetili su i Fužine gdje su šetnjom uz jezero Bajer promatrali i osluškivali biljni i životinjski svijet u jesen. Izmoreni raznim aktivnostima kroz dan, šetnjom na svježem zraku, igrama u popodnevnim satima vratili su se natrag u naš vrtić.

Mići ježić

11.11. 2022.
Ovoga se jutra u naš čakavski kutić "uselio" neobičan gost. Bio je to jedan ježić kojega nam je donijela naša teta Sekana. O njemu nam je ispričala i priču "Mići ježić" na čakavskom. Bila je to prilika da saznamo što se dogodi malom ježu koji neprestano plače kako je mići, ali i da naučimo neke riječi na čakavskom. Nakon čitanja i razgovora o pročitanom, a sve u sklopu Mjeseca knjige i projekta "Svakog tjedna priča jedna", i mi smo napravili jednega mićega ježića.

Dobro došli na stranice Dječjeg vrtića Viškovo!

Dječji vrtić Viškovo djeluje od 1. listopada 1996. godine, a osnivač mu je Općina Viškovo. Vrtić je od osnutka pa sve do 2013. godine rad provodio u tri odgojno-obrazovne skupine i bio je smješten u zgradi Osnovne škole sv. Matej.

Cilj odgojno-obrazovnog rada u Dječjem vrtiću Viškovo je stvaranje optimalnih uvjeta za cjelovit razvoj djeteta, odnosno stvaranje uvjeta koji omogućuju zadovoljavanje potreba, interesa i mogućnosti svakog djeteta pri čemu se posebna pažnja pridaje uvažavanju različitosti i njegovanju kulture i tradicije kraja. Posebno se cijeni i njeguje kvalitetna suradnja s roditeljima i širom društvenom zajednicom.

Dječji vrtić Viškovo može se pohvaliti bogatom kolekcijom izdanih djela poput slikovnica i legendi pod sljedećim nazivima: „Legenda o Ćoški i Maroški“, „Veli i mići repići“, „Promet“, „Ja znam i pazim“, „Zrno vjere“ i dr. čija se posebna vrijednost ogleda u poštivanju dječje inicijative i autorstva pri procesu nastanka i izrade slikovnica. Osim navedenih izdanih djela i nagrada, dječji vrtić dugi niz godina izdaje vrtićki list "Škabelin".

© Dječji vrtić Viškovo 2022. Sva prava pridržana.