Lista upisa djece u Dječji vrtić

Kutak za roditelje

VRTIĆ U KUĆI

Ovih dana zavladalo je doba kad se trebamo osvijestiti, ponašati se odgovorno i biti što više kod kuće. Kako se pritom u našim domovima djeca i mi ne bismo osjećali kao ptice u kavezu, potrebno je dom ispuniti toplinom, smijehom i kreativnošću. Nadamo se da će vam i naša web stranica u tome pomoći!

Kako pomoći djetetu da postane odgovorno i samostalno

02.05. 2021.
Pozivamo vas na, za ovu pedagošku godinu, zadnje interaktivno web predavanje pod nazivom „Kako pomoći djetetu da bude odgovorno i samostalno“. Predavanje će se održati 6.05.2021. godine s početkom u 17,30, putem Zoom aplikacije, zbog čega je broj sudionika ograničen na 100 osoba po predavanju. Kako biste dobili mail s podacima za uključivanje potrebno je prethodno registrirati se na poveznici.

Izljevi bijesa kod male djece - otvorene prijave za drugo od serije interaktivnih web predavanja za roditelje

22.04. 2021.
Dugogodišnje voditeljice radionica s roditeljima “Rastimo zajedno” Gorana Mišćenić i Sonja Pribela-Hodap osmislile su još jedno interaktivno web predavanje pod nazivom „Izljevi bijesa kod male djece“. Predavanje će se održati 28.04.2021. godine s početkom u 17,30, putem Zoom aplikacije, zbog čega je broj sudionika ograničen na 100 osoba po predavanju. Kako biste dobili mail s podacima za uključivanje potrebno je prethodno registrirati se na poveznici!

Emocije i emocionalna pismenost djece - online predavanje za roditelje

09.04. 2021.
Nakon tri online RZ mini interaktivna predavanja koja su održana ove jeseni, u travnju nastavljamo s novim temama. Prvo u nizu je predavanje pod nazivom Emocije i emocionalna pismenost djece koje će se održati u četvrtak, 15. 04. 2021. u 17.30 sati putem Zoom platforme. Planirano trajanje je 90 minuta. Prijavljujete se putem linka u daljnjem tekstu. Broj mjesta je ograničen. Voditeljice su: Gorana Mišćenić i Sonja Pribela-Hodap

Čemu služi tata?

19.03. 2021.
Danas, 19. ožujka, obilježavamo Dan očeva. Očev dan, dan je u čast oca i slavi očinstvo i utjecaj očeva u društvu. U članku pod nazivom: Čemu služi tata? pročitajte o jedinstvenom doprinosu očeva dugoročnoj dobrobiti djeteta.

Čemu služi tata? Interaktivno predavanje povodom Dana očeva

12.03. 2021.
19. ožujka obilježavamo Dan očeva. To je dan u čast oca koji slavi očinstvo te njegov utjecaj u društvu. Povodom ovogodišnjeg Dana očeva pozivamo vas na interaktivno predavanje Čemu služi tata? koje će se održati 18. ožujka 2021. u 18,00 sati putem zoom platorme, a voditeljice su psihologinje Gorana Mišćenić iz Dječjeg vrtića Opatija te Sonja Pribela-Hodap iz Dječjeg vrtića Viškovo. Veselimo se zajedničkom druženju! Vidimo se u virtualnom svijetu. Jedan prozorčić čeka i vas.

Kako Pčelice svakodnevno provode životno-praktične i radne aktivnosti

26.02. 2021.
Životno-praktične i radne aktivnosti kod djece razvijaju vještine samostalnosti, sigurnosti, osjećaje vrijednosti, pripadanja i doprinosa zajednici. Dijete koje od rane dobi potičemo da bude samostalno i doprinosi zajednici imat će više samopouzdanja, veći osjećaj vrijednosti, osjećat će se kompetentnije i sretnije. Slijedi prikaz nekih od životno-praktičnih i radnih aktivnosti koje se u odgojno-obrazovnoj skupini „Pčelice“ provode.

Bio jednom jedan puž

19.02. 2021.
Danas vam predstavljamo jednu sasvim posebnu slikovnicu. Slikovnica je nastala kao samostalni dječji projektni rad djece skupine Pužići. Djeca su kreatori priče, ilustracija, teksta napisanog na ilustracijama, korica, a grafički ju je uredila odgojiteljica Nataša Klarić.

Upisi u 1. razred osnovne škole na području Primorsko-goranske županije za školsku godinu 2020./2021.

15.01. 2021.
Upravni odjel za odgoj i obrazovanje Primorsko-goranskoj županiji obavještava roditelje, odnosno staratelje djece rođene između 01. travnja 2014. i 31. ožujka 2015. da su dužni pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja djeteta radi upisa u prvi razred osnovne škole. Točnije, pozivaju se da od 25. do 29. siječnja 2021. godine izvrše prijavu djeteta u osnovnu školu najbližu mjestu prebivališta ili boravišta, i to putem elektroničke pošte ili telefona. Prijava mora sadržavati ime i prezime te OIB djeteta, adresu prebivališta/boravišta adrese elektroničke pošte oba roditelja i njihove brojeve telefona, odnosno mobitela, uz napomenu radi li se o djetetu s teškoćama u razvoju.

OBAVIJEST O PRIKUPLJANJU POMOĆI ZA SISAK, PETRINJU I OSTALA MJESTA STRADALA U POTRESU

30.12. 2020.
Stožer civilne zaštite Općine Viškovo, Halubajski zvončari i niz ostalih udruga s područja Viškova te brojni pojedinci danas pokreću akciju prikupljanja pomoći za Sisak, Petrinju, Glinu i ostala mjesta stradala u razornom potresu. Od 13 do 18 sati mještani i svi koji žele i mogu pomoći, namirnice i potrepštine mogu donijeti u Dom hrvatskih branitelja u Viškovu preko puta ulaza u zgradu općinske uprave.

Dan 24.

24.12. 2020.
Zadnji prozorčić donosi vam naše najljepše blagdanske želje uz prekrasnu poruku Božić spaja nas!

Dan 23.

23.12. 2020.
I dok otvaramo današnji prozorčić netko pita da mu se otvore vrata. Tko? Otkrijte u priči Mala krtice, otvori mi vrata! koju za vas čita odgajateljica Snježana Kozić.

OTVORENE PRIJAVE ZA PRVO OD SERIJE INTERAKTIVNIH WEB PREDAVANJA ZA RODITELJE

05.11. 2020.
Drage majke, dragi očevi, voditeljice radionica s roditeljima "Rastimo zajedno" osmislile su tri interaktivna web predavanja pod nazivom "RZ mini"! Za sudjelovanje na PRVOM predavanju pod nazivom TREBAJU LI DJECA GRANICE? koje će se održati 10.11.2020. u 17.00 sati možete se prijaviti do 10.11.2020. do 12.00 sati na mail: strucno.vrtic@gmail.com Predavanje o svakoj od navedenih tema odvijat će se putem Zoom aplikacije zbog čega je broj sudionika ograničen na 100 osoba po predavanju. Vidimo se u virtualnom svijetu!