Kutak za roditelje

VRTIĆ U KUĆI

Ovih dana zavladalo je doba kad se trebamo osvijestiti, ponašati se odgovorno i biti što više kod kuće. Kako se pritom u našim domovima djeca i mi ne bismo osjećali kao ptice u kavezu, potrebno je dom ispuniti toplinom, smijehom i kreativnošću. Nadamo se da će vam i naša web stranica u tome pomoći!

Upisi u 1. razred osnovne škole na području Primorsko-goranske županije za školsku godinu 2020./2021.

15.01. 2021.
Upravni odjel za odgoj i obrazovanje Primorsko-goranskoj županiji obavještava roditelje, odnosno staratelje djece rođene između 01. travnja 2014. i 31. ožujka 2015. da su dužni pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja djeteta radi upisa u prvi razred osnovne škole. Točnije, pozivaju se da od 25. do 29. siječnja 2021. godine izvrše prijavu djeteta u osnovnu školu najbližu mjestu prebivališta ili boravišta, i to putem elektroničke pošte ili telefona. Prijava mora sadržavati ime i prezime te OIB djeteta, adresu prebivališta/boravišta adrese elektroničke pošte oba roditelja i njihove brojeve telefona, odnosno mobitela, uz napomenu radi li se o djetetu s teškoćama u razvoju.

OBAVIJEST O PRIKUPLJANJU POMOĆI ZA SISAK, PETRINJU I OSTALA MJESTA STRADALA U POTRESU

30.12. 2020.
Stožer civilne zaštite Općine Viškovo, Halubajski zvončari i niz ostalih udruga s područja Viškova te brojni pojedinci danas pokreću akciju prikupljanja pomoći za Sisak, Petrinju, Glinu i ostala mjesta stradala u razornom potresu. Od 13 do 18 sati mještani i svi koji žele i mogu pomoći, namirnice i potrepštine mogu donijeti u Dom hrvatskih branitelja u Viškovu preko puta ulaza u zgradu općinske uprave.

Dan 24.

24.12. 2020.
Zadnji prozorčić donosi vam naše najljepše blagdanske želje uz prekrasnu poruku Božić spaja nas!

Dan 23.

23.12. 2020.
I dok otvaramo današnji prozorčić netko pita da mu se otvore vrata. Tko? Otkrijte u priči Mala krtice, otvori mi vrata! koju za vas čita odgajateljica Snježana Kozić.

Predavanje: Djeca i mediji

03.12. 2020.
Pozivamo Vas da se prijavite za sudjelovanje na predavanje iz ciklusa Rastimo zajedno mini pod nazivom Djeca i mediji, koje će se održati u on-line okruženju u utorak, 8.12.2020. u 17.00 sati.

OTVORENE PRIJAVE ZA PRVO OD SERIJE INTERAKTIVNIH WEB PREDAVANJA ZA RODITELJE

05.11. 2020.
Drage majke, dragi očevi, voditeljice radionica s roditeljima "Rastimo zajedno" osmislile su tri interaktivna web predavanja pod nazivom "RZ mini"! Za sudjelovanje na PRVOM predavanju pod nazivom TREBAJU LI DJECA GRANICE? koje će se održati 10.11.2020. u 17.00 sati možete se prijaviti do 10.11.2020. do 12.00 sati na mail: strucno.vrtic@gmail.com Predavanje o svakoj od navedenih tema odvijat će se putem Zoom aplikacije zbog čega je broj sudionika ograničen na 100 osoba po predavanju. Vidimo se u virtualnom svijetu!

Kako razgovarati s djecom o novcu?

30.10. 2020.
Roditelji se često pitaju kada je pravo vrijeme za razgovor s djecom o novcu. Odgovor je – što prije jer djeca već od treće godine shvaćaju važnost novca – vide kako novac izlazi iz bankomata, no istovremeno ne razumiju kako se tamo stvorio i kako se brzo troši. Roditelji ponekad misle kako će razgovor o novcu djecu samo opteretiti, no nisu svjesni kako djeca o njemu znaju mnogo više nego što oni misle, ali ne razumiju kako on funkcionira u praksi. Donosimo Vam nekoliko savjeta kako s djecom razgovarati o novcu!

Velika virtualna izložba povodom Dana obitelji

19.05. 2020.
Dobrodošli u virtualnu izložbu povodom Dana obitelji! Umjesto u standardnom okruženju vrtića, ovog puta virtualno izlažemo preko stotinu likovnih radova, zapisa s izjavama djece i fotografija na temu obitelji! Veliko hvala svim malim i velikim sudionicima! Istražite izložbu klikom na pojedini rad!

Što rade Zečići u vrijeme izolacije?

14.05. 2020.
Što rade Zečići u vrijeme izolacije upitali smo njihove roditelje, koji su nam otkrili kako najviše vremena provode na svježem zraku i u prirodi. Istraživanje prirode, skakanje na trampolinu, vožnja biciklom, rolanje, igre u pješčaniku, duge šetnje, penjanje po drveću i sl. omiljene su aktivnosti naših Zečića. Ove godine u skupini Zečići puno smo razgovarali o važnosti boravka na svježem zraku, pa smo ponosni što su Zečići ovaj projekt nastavili i "kod kuće" sa svojim najbližima. Osim aktivnosti u prirodi djeca su vrlo vrijedna, puno crtaju, neki pišu, a neki i kuhaju! Što djeca točno rade možete pogledati na slikama!

Vrapčići su obilježili Majčin dan

13.05. 2020.
Vrapčići su i ove godine obilježili Majčin dan, ali su ovaj put čestitke izradili u svome domu. Bili su jako kreativni, izradili su origami cvijeće, kolaž tehnikama ukrasili čestitke, neki su izradili i knjigu Moja mama i ja te tako stvorili uspomenu koje će mame čuvati cijeli život. Poslali su nam i svoje misli o mamama!