Kutak za roditelje

VRTIĆ U KUĆI

Ovih dana zavladalo je doba kad se trebamo osvijestiti, ponašati se odgovorno i biti što više kod kuće. Kako se pritom u našim domovima djeca i mi ne bismo osjećali kao ptice u kavezu, potrebno je dom ispuniti toplinom, smijehom i kreativnošću. Nadamo se da će vam i naša web stranica u tome pomoći!

Priroda - izvor učenja

16.10. 2020.
Osim što utječe na pravilan tjelesni razvoj djeteta, boravak u prirodi utječe i na socijalni, emocionalni i spoznajni razvoj. Priroda može biti dobar izvor učenja ako ju znamo iskoristiti na pravi način i ako dijete dovoljno motiviramo za boravak u njoj.

Kako razvijati predmatematičke vještine u ranoj i predškolskoj dobi

09.10. 2020.
Djeca se vrlo rado bave matematikom, a svijest o brojevima odnosno količini predmeta počinju razvijati već u vrlo ranoj dobi. Ona imaju urođeni osjećaj za brojeve koji im omogućava učenje aritmetike u ranom djetinjstvu, vrlo rano počinju prebrojavati, razvrstavati, uočavati odnose u prostor te stjecati smisao za količinu. Taj njihov interes treba potaknuti, usmjerenim poticajima izvana, kako bi omogućili njihov napredak u razvijanju matematičkih vještina kroz igru, istraživanje i brojne svakodnevne aktivnosti.

Dobro došli!

04.09. 2020.
Unatoč godini koja nam je priredila mnoštvo iznenađenja i donijela neka nova pravila i ograničenja, ovaj tjedan započelo je za mnoge naše malene i njihove roditelje još jedno prekrasno i uzbudljivo životno poglavlje. Neka nam svima bude zdrava, vesela, opuštena i zaigrana nova pedagoška godina!

OBAVIJEST RODITELJIMA NOVOUPISANE DJECE

21.08. 2020.
Radi poštivanja epidemioloških mjera, roditeljski sastanci za roditelje novoupisane djece održat će se u različito vrijeme održavanja. Odgajateljice će roditelje telefonski ili putem e-maila obavijestiti o točnom terminu i mjestu održavanja sastanka. U nastavku obavijesti donosimo materijal o procesu prilagodbe djeteta na vrtić, za koji smatramo da bi vam mogao biti od pomoći kako bi ta velika promjena bila što lakša i djeci i roditeljima.

Maca papučarica

24.05. 2020.
Nedjelja je dan za priču. Odgojiteljica Snježana Kozić za danas je pripremila Macu papučaricu, autorice Ele Peroci. Maca papučarica se udomaćila u mnogim domovima, pa na pitanje: "Mama, gdje su moje papuče?“, mnogi roditelji odgovaraju: „Odnijela ih Maca papučarica!“. A gdje ih je to odnijela i što s njima radi najpoznatija maca iz priča? Poslušajte i uživajte zajedno s djetetom u jednoj od omiljenih priča mnogih generacija!

Ritmičke igre s tijelom

23.05. 2020.
Ritmičkih igara koje se igraju s tijelom maloj djeci nikad dosta! Djeci su veoma zabavne, a u isto vrijeme potiču razvoj njihovih kognitivnih, socijalnih i motoričkih vještina. Ove zabavne igre obično uključuju i roditelje te predstavljaju dobar način za povezivanje. Rukama velikih i malih se izvode razni pokreti po tijelu, najčešće u ritmu, počinjemo sporo, a sa svakim ponavljanjem se ubrzavamo donoseći djetetu i odraslom sve više zabave!

Zagonetke

22.05. 2020.
Djeca jako vole zagonetke! Zagonetka je za dijete posebno zahtjevan i zabavan zadatak, jer se sastoji od jezičnih zamki i skrivalica, obrće riječi i njima se vješto poigrava što ima posebno značajan utjecaj na jezični razvoj djeteta, na razvoj predčitačkih vještina, te je izvrstan poticaj na razmišljanje. Danas vam donosimo zbirku od čak 40 zagonetki za otkrivanje i zabavu!

Velika virtualna izložba povodom Dana obitelji

19.05. 2020.
Dobrodošli u virtualnu izložbu povodom Dana obitelji! Umjesto u standardnom okruženju vrtića, ovog puta virtualno izlažemo preko stotinu likovnih radova, zapisa s izjavama djece i fotografija na temu obitelji! Veliko hvala svim malim i velikim sudionicima! Istražite izložbu klikom na pojedini rad!

Što rade Zečići u vrijeme izolacije?

14.05. 2020.
Što rade Zečići u vrijeme izolacije upitali smo njihove roditelje, koji su nam otkrili kako najviše vremena provode na svježem zraku i u prirodi. Istraživanje prirode, skakanje na trampolinu, vožnja biciklom, rolanje, igre u pješčaniku, duge šetnje, penjanje po drveću i sl. omiljene su aktivnosti naših Zečića. Ove godine u skupini Zečići puno smo razgovarali o važnosti boravka na svježem zraku, pa smo ponosni što su Zečići ovaj projekt nastavili i "kod kuće" sa svojim najbližima. Osim aktivnosti u prirodi djeca su vrlo vrijedna, puno crtaju, neki pišu, a neki i kuhaju! Što djeca točno rade možete pogledati na slikama!

Vrapčići su obilježili Majčin dan

13.05. 2020.
Vrapčići su i ove godine obilježili Majčin dan, ali su ovaj put čestitke izradili u svome domu. Bili su jako kreativni, izradili su origami cvijeće, kolaž tehnikama ukrasili čestitke, neki su izradili i knjigu Moja mama i ja te tako stvorili uspomenu koje će mame čuvati cijeli život. Poslali su nam i svoje misli o mamama!

Priprema djece za povratak u vrtić nakon perioda izolacije radi koronavirusa

06.05. 2020.
Poštovani roditelji djece koja se vraćaju u jaslice ili vrtić nakon provedenog perioda u izolaciji, ovim tekstom želimo vam ukazati na promijene s kojima će se susresti vaše dijete dolaskom u vrtić, kako biste u skladu sa stupnjem razumijevanja djeteta mogli dijete pripremiti na izmijenjene okolnosti boravka u vrtiću. Djecu treba pripremiti na: promjene ritma dana, promjene u funkcioniranju skupina, novom načinu ulaska u vrtić i skupinu, neka nova pravila... Kako bi njima i vama pomogli, donosimo vam osnovne informacije o promjenama u radu vrtića te prijedloge načina kako da ih djeca lakše podnesu.