Kad se mama i tata ne slažu - kako živjeti s razlikama

01.04. 2022.
Poštovani roditelji, pozivamo vas na novo RZ MINI interaktivno web predavanje pod nazivom Kad se mama i tata ne slažu - kako živjeti s razlikama. Kroz predavanje roditelji će doznati osnovne činjenice o sukobima, istražiti vlastita uvjerenja o sukobima među partnerima/roditeljima i upoznati se s modelima konstruktivnog rješavanja sukoba. Predavanje će se održati u utorak, 5. travnja 2022. godine s početkom u 17:30, putem Zoom aplikacije.

Interaktivno online predavanje "Jezik ljubavi"

18.03. 2022.
Pozivamo vas na novo RZ MINI interaktivno web predavanje “Jezik ljubavi”. Predavanje će se održati četvrtak, 24. ožujka 2022. godine s početkom u 17:30, putem Zoom aplikacije. Broj sudionika je ograničen na 100 osoba. Kako biste dobili mail s podacima za uključivanje potrebno je prethodno registrirati se!

Zašto su očevi važni?

11.03. 2022.
U četvrtak 17. ožujka održat će se on line predavanje za očeve (ali i sve zainteresirane) na temu „Zašto su očevi važni?”. Predavanje će se održati putem Zoom aplikacije od 18:00 do 19:00 sati, a održat će ga Irena Šegan, odgojiteljica i Sonja Pribela-Hodap, psihologinja. Predavanju mogu prisustvovati i roditelji čija djeca ne pohađaju naš vrtić!

Predškolci u izolaciji

27.01. 2022.
Dragi roditelji, ako imate u izolaciji predškolca, moguće je da se brinete kako će te nastaviti s programom pripreme djeteta za školu? Slobodno se opustite, priprema za školu se dešava svakog trena, ona nije odvojena od svakodnevnog života djeteta, nije to poseban trenutak rješavanja zadataka i usvajanja znanja već svaki trenutak koji potiče dijete da razmišlja, zaključuje, igra se, uči nove životne vještine... Ipak, ako vam fali ideja kako zabaviti vaše dijete tijekom izolacije, ovaj put donosimo vam čak 10 aktivnosti i igara koje razvijaju predškolske vještine i u izolaciji!

Kako pomoći djetetu da postane odgovorno i samostalno

02.05. 2021.
Pozivamo vas na, za ovu pedagošku godinu, zadnje interaktivno web predavanje pod nazivom „Kako pomoći djetetu da bude odgovorno i samostalno“. Predavanje će se održati 6.05.2021. godine s početkom u 17,30, putem Zoom aplikacije, zbog čega je broj sudionika ograničen na 100 osoba po predavanju. Kako biste dobili mail s podacima za uključivanje potrebno je prethodno registrirati se na poveznici.

Emocije i emocionalna pismenost djece - online predavanje za roditelje

09.04. 2021.
Nakon tri online RZ mini interaktivna predavanja koja su održana ove jeseni, u travnju nastavljamo s novim temama. Prvo u nizu je predavanje pod nazivom Emocije i emocionalna pismenost djece koje će se održati u četvrtak, 15. 04. 2021. u 17.30 sati putem Zoom platforme. Planirano trajanje je 90 minuta. Prijavljujete se putem linka u daljnjem tekstu. Broj mjesta je ograničen. Voditeljice su: Gorana Mišćenić i Sonja Pribela-Hodap

Čemu služi tata?

19.03. 2021.
Danas, 19. ožujka, obilježavamo Dan očeva. Očev dan, dan je u čast oca i slavi očinstvo i utjecaj očeva u društvu. U članku pod nazivom: Čemu služi tata? pročitajte o jedinstvenom doprinosu očeva dugoročnoj dobrobiti djeteta.

Kako Pčelice svakodnevno provode životno-praktične i radne aktivnosti

26.02. 2021.
Životno-praktične i radne aktivnosti kod djece razvijaju vještine samostalnosti, sigurnosti, osjećaje vrijednosti, pripadanja i doprinosa zajednici. Dijete koje od rane dobi potičemo da bude samostalno i doprinosi zajednici imat će više samopouzdanja, veći osjećaj vrijednosti, osjećat će se kompetentnije i sretnije. Slijedi prikaz nekih od životno-praktičnih i radnih aktivnosti koje se u odgojno-obrazovnoj skupini „Pčelice“ provode.

Bio jednom jedan puž

19.02. 2021.
Danas vam predstavljamo jednu sasvim posebnu slikovnicu. Slikovnica je nastala kao samostalni dječji projektni rad djece skupine Pužići. Djeca su kreatori priče, ilustracija, teksta napisanog na ilustracijama, korica, a grafički ju je uredila odgojiteljica Nataša Klarić.

Aktivnosti za poticanje samostalnosti, odgovornosti, pozitivne slike o sebi i socijalnih kompetencija

05.02. 2021.
Prije polaska u školu vrlo je važno da djetetu omogućimo usvajanje socijalnih i emocionalnih vještina koje su važne za funkcioniranje u zajednici kao što je to škola. Socijalna i emocionalna spremnost olakšava djetetu prihvaćanje školskih obveza, okoline i života u školi te kasnije u životu. Spremnost na suradnju i gradnju odnosa s vršnjacima, samopouzdanje u vlastite sposobnosti, pozitivna slika o sebi, samostalnost u izvršavanju zadataka samo su jedne od vještina potrebnih za školu.

Dan 24.

24.12. 2020.
Zadnji prozorčić donosi vam naše najljepše blagdanske želje uz prekrasnu poruku Božić spaja nas!

© Dječji vrtić Viškovo 2022. Sva prava pridržana.