Gdje su nestale čarapice?

11.05. 2018.

Predstava Gdje su nestale čarapice Gradskog kazališta lutaka Rijeka izvedena je 11.svibnja 2018. u Dječjem vrtiću Viškovo. Održane su 2 izvedbe za djecu polaznike jasličkih skupina Lastavice i Leptirići, a 28. svibnja održati će se još tri izvedbe za djecu polaznike jasličkih skupina Žabice, Ribice i Pačići. Predstava je odigrana na podu, jer pod je super, sjajan za razvoj motorike, prijateljska zona za tulumarenje s klincima i iskazivanje mini cirkuskih vještina mališana koji stasaju u rolajućem, puzajućem i čučećem stilu, navodi GKL Rijeka u opisu predstave. Nesparene čarapice, donijele su djeci nešto drugačije, ali u potpunosti njima prilagođeno kazalište. Dok su uživali u pentatonskoj ljestvici, nizale su se zanimljive skulpture od čarapa i oživjele su loptice i lampe. Mogućnost da djeca sudjeluju u predstavi rezultirala je zanimljivim kazališnim doživljajem za jasličarce. Odgojiteljice i djeca su jednoglasno zaključili kako je predstava Gdje su nestale čarapice najbolja predstava za jasličarce ikada izvedena u vrtiću!