"Mali ekolozi" - ekologija u jaslicama

04.03. 2024.
Dječji vrtić Viškovo je ponosni nositelj Zelene eko zastave i veliku pažnju pridaje odgoju i obrazovanju za okoliš i održivi razvoj. U eko aktivnosti uključena su i djeca jasličke dobi (1-3 godine).

Gospodari otpada svoga

28.04. 2023.
Povodom Dana planete zemlje u vrtiću Marčelji ugostili smo doc. dr. sc. Ivanu Sušanj Čule, mamu našeg Rafaela, koja nam je održala predavanje i radionicu o razvrstavanju otpada.

Dan planeta Zemlje – kako to radi vrtić?

28.04. 2023.
Dan planeta Zemlje obilježen je u vrtićkim skupinama Vrapčići i Zečići mnogobrojnim aktivnostima čiji je cilj bio kod djece potaknuti svijest o problemu onečišćenja okoliša, te im pokazati kako i oni malim koracima mogu činiti velike stvari.

Eko-vrtić Viškovo

01.08. 2016.
Prepoznajući važnost i potrebu odgajanja mladih generacija osjetljivih na pitanje zaštite okoliša i brige za održivi razvoj uključili smo se u Međunarodni program Eko škola u organizaciji Udruge Lijepa naša.