Dijete s celijakijom u vrtiću

23.10. 2020.
U Dječjem vrtiću Viškovo djeci koja boluju od celijakije osigurani su potpuno jednaki uvjeti za rast i razvoj, kao i ostaloj djeci. Sve aktivnosti, odgojno-obrazovne, organizacijske, tehničke unaprijed su isplanirane tako da dijete ne osjeti diskriminaciju zbog svoje različitosti.

Vodene kozice

22.04. 2020.
Vodene kozice su vrlo česta zarazna bolest kod djece predškolske dobi. Uzročnik vodenih kozica je virus varicella – zoster.

Nervoza u kosi - dosadna uš

22.04. 2020.
Pravi je izazov zaštititi se od zaraze ušima i riješiti se gnjida, parazita koji živi na vlasištu čovjeka, neovisno o temeljitom održavanju higijene. Najčešće se javljaju kod predškolske i školske djece.

Alergije na hranu

22.04. 2020.
Promijenjen način života tijekom godina, pridonio je porastu alergijskih reakcija na hranu kod djece, zbog nezrelosti imunoloških funkcija i probavnog sustava. Prirodnim sazrijevanjem probavnog i imunološkog sustava veći dio alergija djeca s vremenom „prerastu“, najčešće kroz predškolsko razdoblje