• Dječji vrtić Viškovo

OBAVIJEST O PRIVREMENOM ZATVARANJU DJEČJEG VRTIĆA VIŠKOVO

Poštovani roditelji, na temelju odluke Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske i odluke Općinske načelnice Općine Viškovo obavještavamo vas da će od 16. ožujka 2020. godine Dječji vrtić Viškovo privremeno biti zatvoren. Za sve upite i informacije pratite službene internetske stranice Dječjeg vrtića Viškovo i Općine Viškovo ili se obratite na e-mail vrtic-viskovo@vrtic-viskovo.hr Zahvaljujemo na razumijevanju!

Svemirci gaćoljupci

29.03. 2020.
Poznajete li Svemirce gaćoljupce? Svemirci koji kradu gaće? Odličan razlog za smijeh. Ovo je maštovita priča o svemircima koji na Zemlji kradu sve vrste i veličine gaća – ako su i vaše nestale sigurno su ih ukrali svemirci. Priču priča i slikovnicu lista odgajateljica Snježana Kozić.

Zabavna strana svakodnevnih predmeta

29.03. 2020.
Nećemo vas iznenaditi kad vam kažemo da se djeca najviše vole igrati s onim što nisu igračke. A znate li koliko zabave i koristi mogu donijeti igre s vijcima i vidama, toaletnim papirom ili katalozima? O nekim idejama pišemo, za neke ideje vas upućujemo na linkove, a neke vam predstavljamo kroz slike. Sigurni smo da ćete naći zabavnu stranu svakodnevnih predmeta.

10 pokusa za male i velike

28.03. 2020.
Danas smo vas odlučili zabaviti s nekoliko zabavnih pokusa od pribora kojeg sigurno imate kod kuće. U ove istraživačke aktivnosti možete uključiti ostale ukućane, bit će još zabavnije! Djeci dopustite da sami pripreme potreban pribor, pomažite samo kada je potrebno, tako će se dijete osjećati važno i kompetentno. Osim toga, ovo će biti dobra prilika za vježbanje motorike, preciznosti, koncentracije, ali i za učenje samostalnosti. Potaknite djecu da razmišljaju, promišljaju i zaključuju. Pokusi su izvrstan alat kako učiti o svijetu koji nas okružuje!

Sad je vrijeme učenja novih vještina!

27.03. 2020.
Znate što najčešće roditelji kažu kad ih se potiče da djecu poduče neki novim životnim vještinama? Kažu kako nemaju vremena i da im je lakše neke stvari uraditi umjesto djeteta. Zato je sad, u vrijeme izolacije, idealna prilika da se dijete uključi u kućne poslove ili odvikne od pelena, odustane od dude, nauči samostalno vezivati cipele, nauči se samo obući ili svući, počne samostalno se hraniti ili npr. češljati. Ili se pozabavite nečim drugim, što vi prepoznajete kao važno i bitno u trenutnoj fazi razvoja. Kako biste imali ideju kada se očekuju neke vještine u djeteta, donosimo vam link na zanimljiv popis kućnih poslova za dijete u odnosu na dob, također donosimo vam linkove na tekstove koji bi vam mogli pomoći u procesu odvikavanja od pelena i duda te dva videa s novim, djeci zanimljivim načinima oblačenja jakni i vezivanja cipela.

Materijali za gnječenje i oblikovanje koje možete izraditi kod kuće

26.03. 2020.
Gnječenje, oblikovanje i miješanje plastelina ili slanog tijesta pomaže djetetu da se opusti. Osim što takva igra razvija vještine fine motorike ona razvija i kreativnost. Takve materijale možemo koristiti svakodnevno i djeci su uvijek zabavni. Također, djecu možete uključiti u izradu istih. Igru možete obogatiti dodavanjem raznih drugih predmeta kao npr. valjak, kalupe za tijesto, slamke, čačkalice, prešu za češnjak, predmete iz prirode i dr. Danas vam donosimo recepte koje možete napraviti kod kuće za: plastelin, slano tijesto, razne vrste pijeska i djeci omiljene ljigavce.

Dobro došli na stranice Dječjeg vrtića Viškovo!

Dječji vrtić Viškovo djeluje od 1. listopada 1996. godine, a osnivač mu je Općina Viškovo. Vrtić je od osnutka pa sve do 2013. godine rad provodio u tri odgojno-obrazovne skupine i bio je smješten u zgradi Osnovne škole sv. Matej.

Cilj odgojno-obrazovnog rada u Dječjem vrtiću Viškovo je stvaranje optimalnih uvjeta za cjelovit razvoj djeteta, odnosno stvaranje uvjeta koji omogućuju zadovoljavanje potreba, interesa i mogućnosti svakog djeteta pri čemu se posebna pažnja pridaje uvažavanju različitosti i njegovanju kulture i tradicije kraja. Posebno se cijeni i njeguje kvalitetna suradnja s roditeljima i širom društvenom zajednicom.

Dječji vrtić Viškovo može se pohvaliti bogatom kolekcijom izdanih djela poput slikovnica i legendi pod sljedećim nazivima: „Legenda o Ćoški i Maroški“, „Veli i mići repići“, „Promet“, „Ja znam i pazim“, „Zrno vjere“ i dr. čija se posebna vrijednost ogleda u poštivanju dječje inicijative i autorstva pri procesu nastanka i izrade slikovnica. Osim navedenih izdanih djela i nagrada, dječji vrtić dugi niz godina izdaje vrtićki list "Škabelin".