• Dječji vrtić Viškovo

Priprema djece za školu

03.02. 2023.
Utorak, 7. veljače 2023. s početkom u 17:00 sati održat će se online sastanak za roditelje djece školskih obveznika s temom: Priprema djece za školu.

Retro slikovnice

03.02. 2023.
U sklopu projekta o čitanju koji nam je bitna zadaća ove pedagoške godine Bubamare su prostor sobe preuredili u knjižnicu. Knjižnicu u kojoj čitamo retro-slikovnice.

Počele su maškare!

27.01. 2023.
I u vrtiću je zatulil Antonjski rog! Peto godišnje doba započelo je u našem vrtiću! U utorak, 17.01., tradicionalno smo podigli našeg pusta te se pritom dobro zabavili! Subotu nakon toga, 21.01., sudjelovali smo na veselom 22. Halubajskom karnevalu s maskom „Snjeguljice i patuljci“.

Dobro došli na stranice Dječjeg vrtića Viškovo!

Dječji vrtić Viškovo djeluje od 1. listopada 1996. godine, a osnivač mu je Općina Viškovo. Vrtić je od osnutka pa sve do 2013. godine rad provodio u tri odgojno-obrazovne skupine i bio je smješten u zgradi Osnovne škole sv. Matej.

Cilj odgojno-obrazovnog rada u Dječjem vrtiću Viškovo je stvaranje optimalnih uvjeta za cjelovit razvoj djeteta, odnosno stvaranje uvjeta koji omogućuju zadovoljavanje potreba, interesa i mogućnosti svakog djeteta pri čemu se posebna pažnja pridaje uvažavanju različitosti i njegovanju kulture i tradicije kraja. Posebno se cijeni i njeguje kvalitetna suradnja s roditeljima i širom društvenom zajednicom.

Dječji vrtić Viškovo može se pohvaliti bogatom kolekcijom izdanih djela poput slikovnica i legendi pod sljedećim nazivima: „Legenda o Ćoški i Maroški“, „Veli i mići repići“, „Promet“, „Ja znam i pazim“, „Zrno vjere“ i dr. čija se posebna vrijednost ogleda u poštivanju dječje inicijative i autorstva pri procesu nastanka i izrade slikovnica. Osim navedenih izdanih djela i nagrada, dječji vrtić dugi niz godina izdaje vrtićki list "Škabelin".

© Dječji vrtić Viškovo 2023. Sva prava pridržana.