• Dječji vrtić Viškovo

Bezglutenski Dani kruha u Pčelicama

18.10. 2021.
Dani kruha su bili prilika da mama naših prijatelja koji su na bezglutenskoj prehrani u skupini Pčelicama zajedno s djecom priredi pizzu i male kruščiće i time pokaže svima kako je i bezglutensko fino.

Baka Marija u vrtiću

18.10. 2021.
U sklopu aktivnosti vezanih za Dane zahvalnosti za plodove zemlje, posjetila nas je baka Marija iz udruge gljivara "Ožujka" u Rijeci.

Prezentacija rada na Rastimo zajedno konferenciji

18.10. 2021.
U Rovinju je 8. i 9. listopada održana 10. godišnja konferencija voditeljica i voditelja programa podrške roditeljstvu "Rastimo zajedno" - Stručna podrška roditeljima i različiti konteksti roditeljstva. Tom prilikom je psihologinja DV Viškovo Sonja Pribela-Hodap prezentirala RZ mini online predavanja koja su se od listopada 2020. do svibnja 2021. provodila za roditelje našeg vrtića.

Šuma Striborova

07.10. 2021.
Naše su se Črešnjice i Tičići zajedno sa svojim roditeljima i odgajateljicama, a na poticaj tete planinarke Biserke iz PD Viškovo, priključile šetnji po Šumi Striborovoj.

Dobro došli na stranice Dječjeg vrtića Viškovo!

Dječji vrtić Viškovo djeluje od 1. listopada 1996. godine, a osnivač mu je Općina Viškovo. Vrtić je od osnutka pa sve do 2013. godine rad provodio u tri odgojno-obrazovne skupine i bio je smješten u zgradi Osnovne škole sv. Matej.

Cilj odgojno-obrazovnog rada u Dječjem vrtiću Viškovo je stvaranje optimalnih uvjeta za cjelovit razvoj djeteta, odnosno stvaranje uvjeta koji omogućuju zadovoljavanje potreba, interesa i mogućnosti svakog djeteta pri čemu se posebna pažnja pridaje uvažavanju različitosti i njegovanju kulture i tradicije kraja. Posebno se cijeni i njeguje kvalitetna suradnja s roditeljima i širom društvenom zajednicom.

Dječji vrtić Viškovo može se pohvaliti bogatom kolekcijom izdanih djela poput slikovnica i legendi pod sljedećim nazivima: „Legenda o Ćoški i Maroški“, „Veli i mići repići“, „Promet“, „Ja znam i pazim“, „Zrno vjere“ i dr. čija se posebna vrijednost ogleda u poštivanju dječje inicijative i autorstva pri procesu nastanka i izrade slikovnica. Osim navedenih izdanih djela i nagrada, dječji vrtić dugi niz godina izdaje vrtićki list "Škabelin".