• Dječji vrtić Viškovo

Upisi u 1. razred osnovne škole na području Primorsko-goranske županije za školsku godinu 2020./2021.

15.01. 2021.
Upravni odjel za odgoj i obrazovanje Primorsko-goranskoj županiji obavještava roditelje, odnosno staratelje djece rođene između 01. travnja 2014. i 31. ožujka 2015. da su dužni pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja djeteta radi upisa u prvi razred osnovne škole. Točnije, pozivaju se da od 25. do 29. siječnja 2021. godine izvrše prijavu djeteta u osnovnu školu najbližu mjestu prebivališta ili boravišta, i to putem elektroničke pošte ili telefona. Prijava mora sadržavati ime i prezime te OIB djeteta, adresu prebivališta/boravišta adrese elektroničke pošte oba roditelja i njihove brojeve telefona, odnosno mobitela, uz napomenu radi li se o djetetu s teškoćama u razvoju.

OBAVIJEST O PRIKUPLJANJU POMOĆI ZA SISAK, PETRINJU I OSTALA MJESTA STRADALA U POTRESU

30.12. 2020.
Stožer civilne zaštite Općine Viškovo, Halubajski zvončari i niz ostalih udruga s područja Viškova te brojni pojedinci danas pokreću akciju prikupljanja pomoći za Sisak, Petrinju, Glinu i ostala mjesta stradala u razornom potresu. Od 13 do 18 sati mještani i svi koji žele i mogu pomoći, namirnice i potrepštine mogu donijeti u Dom hrvatskih branitelja u Viškovu preko puta ulaza u zgradu općinske uprave.

Dan 24.

24.12. 2020.
Zadnji prozorčić donosi vam naše najljepše blagdanske želje uz prekrasnu poruku Božić spaja nas!

Hvala za donaciju!

23.12. 2020.
Povodom 30 godina postojanja tvrtke Tokić d.o.o. predstavnici poslovnice Viškovo uručili su Dječjem vrtiću Viškovo donaciju u opremi za djecu s teškoćama u razvoju. Veliko hvala u ime sve djece i djelatnika!

Dobro došli na stranice Dječjeg vrtića Viškovo!

Dječji vrtić Viškovo djeluje od 1. listopada 1996. godine, a osnivač mu je Općina Viškovo. Vrtić je od osnutka pa sve do 2013. godine rad provodio u tri odgojno-obrazovne skupine i bio je smješten u zgradi Osnovne škole sv. Matej.

Cilj odgojno-obrazovnog rada u Dječjem vrtiću Viškovo je stvaranje optimalnih uvjeta za cjelovit razvoj djeteta, odnosno stvaranje uvjeta koji omogućuju zadovoljavanje potreba, interesa i mogućnosti svakog djeteta pri čemu se posebna pažnja pridaje uvažavanju različitosti i njegovanju kulture i tradicije kraja. Posebno se cijeni i njeguje kvalitetna suradnja s roditeljima i širom društvenom zajednicom.

Dječji vrtić Viškovo može se pohvaliti bogatom kolekcijom izdanih djela poput slikovnica i legendi pod sljedećim nazivima: „Legenda o Ćoški i Maroški“, „Veli i mići repići“, „Promet“, „Ja znam i pazim“, „Zrno vjere“ i dr. čija se posebna vrijednost ogleda u poštivanju dječje inicijative i autorstva pri procesu nastanka i izrade slikovnica. Osim navedenih izdanih djela i nagrada, dječji vrtić dugi niz godina izdaje vrtićki list "Škabelin".