IZLET U DELNICE

16.11. 2018.

U sklopu obilježavanja Dana kruha i Dana zahvalnosti za plodove zemlje, dana 19. listopada skupine Vrapčići, Zečići i Pčelice posjetili su Popovićev mlin u Delnicama. Mlin obitelji Mihelčić, poznatiji kao Popovićev mlin, nalazi se u glavnoj i najstarijoj ulici u Delnicama već 86 godina. Uslugama Mlina koristili su se mještani Delnica, ali i cijelog Gorskog kotara te je, uz još nekoliko gospodarskih objekata, imao izuzetno važnu ulogu na području Delnica. Tijekom posjete mlina, djeca su imala priliku razgledati prostor mlina i uređaje za mljevenje, a posebno zanimljivo bilo je što su se djeca mogla sama okušati u pokretanju i paljenju mlina. Nakon mlina, djeca su posjetila i OPG „Pčelica“ u Delnicama. Tamo su se upoznali sa načinom na koji pčele proizvode med, razgledavali su kućice te su imali prilike degustirati med. Također su se upoznali i s ostalim pčelinjim proizvodima kao što su saće, vosak, različite vrste meda... Za kraj izleta djeca i odgajateljice prošetalI su šumom koja okružuje Delnice.