Zašto su očevi važni?

08.02. 2019.

Zašto su očevi važni? (radionica)

U sklopu Rijeke psihologije, u utorak, 19.02.2019. u 17,00 sati u Dječjem vrtiću Viškovo održati će se radionica za odgajatelje i stručne suradnike dječjih vrtića o važnosti odnosa očeva i djece za razvoj djeteta.

Na radionicu pozivamo i sustručnjake iz drugih vrtića. Zbog ograničenog broja mjesta obavezna je najava na: 091/326-0774

Roditeljstvo se često gleda kroz majčinstvo, a očinstvo se donekle zanemaruje. Nova znanstvena otkrića pokazuju koliko je odnos očeva i djece važan za razvoj djeteta. Govori se o jedinstvenom doprinosu kojeg daju očeva uključenost, osjetljiva podrška i poticaj u prvim godinama života djetetovom dugoročnom psihosocijalnom razvoju. U radionici o važnosti očeva odgajateljice i stručni suradnici dječjih vrtića steći će uvide u vlastite stavove o ulozi oca te povećati znanje o ulozi oca u ranom djetinjstvu. Sudionici će razgovarati te dijeliti primjere pozitivne prakse poticanja očeva na veću uključenost u brigu i odgoj djeteta te život skupine i vrtića.

Voditeljice radionice su Sonja Pribela-Hodap i Natali Vičić.

Program Rijeke psihologije: http://rijekapsihologije.org/program