Dječji tjedan

11.10. 2019.

Dječji tjedan tradicionalna je godišnja akcija posvećena djeci koja se obilježava prvi tjedan u listopadu. Cilj dječjeg tjedna je promicanje dječjih prava na različitim razinama, usmjeravanje pozornosti javnosti prema pravima, potrebama i mjestu djece u društvenoj zajednici kao i aktivna participacija djece u aktivnostima lokalne zajednice. Nizom akcija i aktivnosti za djecu i s djecom u dječjem tjednu, nastoji se skrenuti pozornost najšire društvene javnosti na položaj djece u društvu. U sklopu dječjeg tjedna uz razigranu maštu djece, odgojiteljice Snježana Kozić i Vesna Nikšić sa svojim su Vrapčićima posjetili načelnicu Općine Viškovo, gospođu Sanju Udović. Vrapčići su se za sastanak ozbiljno pripremili i s načelnicom razgovarali o nizu aktualnih problema na Viškovu, od izgradnje novog vrtića i škole, preko prometne gužve do ideje o organiziranju ljetnog kina. Djeca polaznici starijih skupina napisali su “poruke odraslima” s pravima djece, te su iste poruke dijelili građanima u centru mjesta. Također, u vrtiću nas je posjetilo kazalište Produkcija Z, koje je za djecu vrtićkih skupina održalo predstavu o prijateljstvu.