Zdrav izbor za jačanje imuniteta kod djece

03.04. 2020.

Uz sve pripravke za jačanje imuniteta na tržištu, stručnjaci tvrde da su ipak najučinkovitiji oni prirodni.

Jedan od najprirodnijih načina da osnažite djetetov imunitet je kroz uravnoteženu prehranu koja obiluje voćem i povrćem. Kao dobar izbor može biti prirodni napitak čija je priprema jednostavna i pri tome možete uključiti dijete kao pomagača, da bude kreator svog prirodnog napitka.

Zajednička priprema napitka može biti jako kvalitetno provedeno vrijeme u kojem djeca mogu naučiti kako se priprema i koje hranjive tvari sadrži određena namirnica.

Činjenica da je limun jako zdrav i pun vitamina C dijete će lakše naučiti dok ga cijedi nego ako samo gleda crteže u knjizi.

Kućanski poslovi nakon zajedničke aktivnosti su produktivan način poučavanja odgovornosti kod djece, a ako roditelji to rade zajedno s djecom to pomaže razvoju vrijednosti timskog rada i dobre komunikacije.

Zato krenite u zajedničko istraživanje okusa i mirisa, budite kreativni i sve začinite s puno smijeha.

Recept za "Vatrenu bombu":

• voće po izboru- što šarenije to zdravije
  • đumbir - "ljuta vatra"
  • malo vode

Navedene sastojke stavite u blender i začinite s tajnim dodatkom – medom (proizvodom vrijednih pčelica).

Čarobna voda:

• 1 limun ili 2 kiwija
  • 2 čaše vode
  • Vrč

Oguliti voće i izrezati na komadiće. U vrč staviti narezano voće, napuniti s vodom i promiješati. Spremiti u hladnjak preko noći.

Smoothie od jabuke i banane

• 1 jabuka
  • 1 banana
  • 5 badema
  • 150 ml tekućeg jogurta
  • 1/2 šalice mlijeka
  • 1/2 žličice cimeta

U blenderu usitniti bademe, dodati narezanu jabuku i bananu, jogurt, mlijeko i cimet. Sve zajedno izmiješati. Po potrebi dodati još malo mlijeka kako bi dobili željenu gustoću.

Zeleni smoothie od špinata i banane

Potrebno je:

• 1 očišćena banana
  • 1 dl mlijeka (vrsta mlijeka po izboru)
  • svježi špinat (količina po želji, no preporuka je oko dvije šake)

Sve sastojke ubacite u blender i miksajte do željene gustoće, odnosno najbolje guste, ali tekuće smjese. Kako bi šejk bio hladan i osvježavajuć koristite hladne sastojke.

Smoothie od kivija i naranče

Sastojci:

• 2 kivija
  • 5 žlica jogurta
  • med

Ogulite i narežite zreli kivi. Stavite ga u mikser sa sokom naranče, medom i jogurtom. Miksajte par minuta dok ne dobijete gusti i kremasti napitak.

Smoothie od jabuke, mrkve i naranče

Sastojci:

• 1 jabuka
  • 1 mrkva

Priprema: Ubacite jabuku i mrkvu u mikser, dodajte sok od naranče i razrijedite s vodom po želji. Ako želite, zasladite medom.