Prijedlog mame Lucije: 50 aktivnosti za cijelu obitelj

15.04. 2020.

Posebno nas veseli kad se i roditelji uključe u kreiranje sadržaja za našu web stranicu.

Ovaj put, javila nam se mama Lucija s prijedlogom od čak 50 aktivnosti za cijelu obitelj koje čine zbirku koju su složile stručnjakinje iz Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba pod nazivom: 50 aktivnosti za cijelu obitelj #ostanidoma.

Posebno je naglasila dvije aktivnosti u kojima uživaju Lota i Frane.

Tko želi biti… „emocionaš“

Jedan član obitelji voditelj je kviza, u kojem nacrta lice s nekom emocijom (sreća, tuga, strah, ljutnja…), a drugi (može i u grupama) pogađaju o kojoj se emociji radi. Zatim se isto ponavlja tako da voditelj kviza odglumi ekspresiju emocija. Može se uvesti nagrada za pobjednike, ali i sudionike.

Leđna crtanka

Jedan član para drugome piše ili crta prstom po leđima. Zadatak je pogoditi što piše ili što je nacrtano.

Link na 50 aktivnosti za cijelu obitelj: