Stomatološki sistematski pregled

16.04. 2020.

Dječji vrtić Viškovo uključen je u provedbu programa Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Primorsko – goranske županije: „Unaprjeđenje oralnog zdravlja djece i mladih u PGŽ-u“. Kako bi potakli odabir stomatologa od najranije dobi pa samim time i redovne stomatološke preglede, kod upisa djeteta u vrtićke skupine, svaki roditelj od zdravstvenog voditelja dobije obrazac „Stomatološkog sistematskog pregleda“. Uz suradnju roditelja, po obavljenom stomatološkom pregledu, obrasce prikuplja zdravstveni voditelj. Obrasci se šalju Nastavnom zavodu za javno zdravstvo zbog kontinuiranog praćenja cjelokupne slike oralnog zdravlja djece u županiji, kako bi se izradile smjernica za daljnje provođenje programa u vrtićima i školama.