Unaprjeđenje oralnog zdravlja djece i mladih u PGŽ-u

21.04. 2020.

Dječji vrtić Viškovo prepoznaje važnost očuvanja oralnog zdravlja, koje doprinosi zdravlju cjelokupnog organizma. Kako bi se podigla kvaliteta očuvanja oralnog zdravlja tijekom boravka djece u vrtiću, provodi se program Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Primorsko – goranske županije: „Unaprjeđenje oralnog zdravlja djece i mladih u PGŽ-u“.

U sklopu programa provodi se:

• Snimanje oralnog statusa djeteta tijekom rujna
  • Svakodnevno četkanje zubi nakon ručka, tijekom boravka djeteta u vrtiću
  • Obilježavanje Svjetskog dana oralnog zdravlja (20. ožujak)
  • Edukacija djece (demonstracija pravilnog četkanja na modelu zuba, čitanje slikovnica na temu oralne higijene, igranje igre „Stomatolog“, razne likovne aktivnosti na temu oralnog zdravlja - http://www.zzjzpgz.hr/odjeli/socmed/brosure/Bojanka%20za%20djecu.pdf )
  • Edukacija odgajatelja
  • Edukacija koordinatora projekta
  • Pisanje godišnjeg izvješća o tijeku provođenja programa i provedenim aktivnostima

U rujnu 2016. godine Dječji vrtić Viškovo postao je ponosni vlasnik Certifikata vrtića koji promiče oralno zdravlje.